Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-01-2009, 23:21   #13
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Cytat:
Aschaar - nowotworzenie słów nie jest póki co zabronione (a nawet wskazane w czasach ustawicznego zabijania języka), jeśli jesteś w stanie stworzyć słowo nie dość, że użyteczne to jeszcze ładne (In Your Humble Opinion) - proszę bardzo.
A czy ja _gdziekolwiek_ napisałem czy nawet zasugerowałem, że jest zabronione? Klaskałbym wszystkimi czterema łapami, gdyby ten temat miał na celu (jak napisałem w swojej wcześniejszej wypowiedzi - nie cytuję się przez grzeczność) znalezienie czegoś ciekawego w języku... Przykładem: "pogłaskał pedał hamulca" w znaczeniu "hamował bardzo delikatnie"...

Piszesz o zabijaniu języka, ale sam wrzucasz wtrącenie angielskie zamiast akronimu... IMHO bardzo ładnie zostało przetłumaczone na polskie "moim nieskromnym zdaniem"... ale cieszę, się, że postanowiłeś rozwinąć skrót - mój mózg mógłby się przegrzać (dzięki, że o niego dbasz...)

Co do kaloryfera - "toto" było dla mnie bardzo przekonujące - z banalnego powodu - w internacie przez 3 lata miałem w pokoju kapiący kaloryfer, co prawda zawsze miał podstawiony jakiś kubeczek, którego zawsze ktoś zapomniał opróżnić... Kapitalnie wstawało się rano do kałuży z wodą... No, tyle sentymentów... na dodatek zupełnie nie związanych z podtekstem seksualnym Zuzi i wilgoci...

A teraz najważniejsza odpowiedź:
Moim nieskromnym zdaniem, które to, oczywiście, jest tylko prywatną i subiektywną opinią, niepopartą szerokozakrojonymi badaniami i nieskonsultowaną z autorytetami w dziedzinie języka oraz jego przekazu i semantyki: w tej formie - nie.
Jednak, może po prostu jestem inżynierem, a nie magistrem...
 
Aschaar jest offline