Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-01-2009, 22:52   #14
Yarot
 
Yarot's Avatar
 
Reputacja: 1 Yarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnieYarot jest jak niezastąpione światło przewodnie
Po paru dniach "życia" tematu wracam do niego ciekaw, co też się udało osiągnąć. Jak pisałem poprzednio - chciałem się przekonać co do sensowności tegoż. I co czytam? Sam autor pisze: "Czy poza jałową, lecz jakże miłą wymianą zdań, ten temat ma w waszym mniemaniu jakiś sens?"
A skoro autor traci już z oczu sensowność tematu to chyba coś w tym jest. Podejrzewam, że chodzi tu raczej o dywagacje na temat samej "ładności" słów, które, jak to już zostało zauważone, są ładne lub nie. I nie ma na to rady tylko trzeba to zaakceptować. Jeśli powiem, że tuńczyk, to ładne słowo, bo to przecież "przyjaciel żółwia", to co to będzie znaczyć? Ano NIC. Najnormalniej w świecie nic. Dla kogoś nie będzie to ładne słowo, bo będzie się kojarzyć z czymś innym. I tak można pisać i pisać. O gustach się nie dyskutuje dlatego dywagacje na temat piękna i odczuwania estetycznego proponuję zostawić na inny temat. Tutaj mają znaleźć się tylko "ładne słowa".

Uzasadnienie piękna - nie będę pisał "ładności" bo to jakoś dziwnie brzmi - zostawmy autorowi i nie bawmy się w rozwijanie myśli i próby podważenia tego piękna, bo to nie ma sensu. Skoro dla kogoś kaloryfer jest ładnym słowem, to dobrze. Po to te zbędne pytania, które nic nie wnoszą a powiększają tylko stale rosnący offtop w tym temacie. Na 14 postów (łącznie z moim) w trzech są ładne słowa. Reszta to "słowa, słowa, słowa". A celowo cytuję, bo wyciąłem cytat z Twojego, Piotrusiu, posta. Jak dla mnie Maria, choć osoba nietuzinkowa i wielkoformatowa, nie jest dobrym źródłem cytatu. Chyba, żebyś to zamieścił gdzieś obok, bo nie każdy jest tak oblatany w artystach z paszportem "Polityki" by znać na wyrywki teksty z piosenek. "Seksmisję" też można cytować, i nawet sławetne hasło do windy jest bardziej rozpoznawalne niż cytat z Marii. A chodzi mi o to, że jeśli już cytujesz coś, co nie jest powszechnie znane a może być kontrowersyjne, to zamieść taką informację. Ja jestem umysł ścisły i nie znam wszystkiego. Ktoś inny też - i wtedy z cytatu robi się farsa. To tyle jeśli chodzi o usunięcie części Twojego wpisu.
Proponuję zatem by trzymać się tematu i wpisywać własne ładne słowa, skoro chcecie się nimi podzielić z innymi. Skończmy ten offtop i zajmijcie się słowami, skoro są one dla Was takie ważne. Jeśli temat zboczy z tej prostej i jasnej ścieżki, to zostanie zamknięty. Bo "spam" to nie jest ładne słowo.
 
__________________
...and the Dead shall walk the Earth once more
_. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : .__. : ! : ._
Yarot jest offline