Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-01-2009, 15:28   #321
AC.
 
AC.'s Avatar
 
Reputacja: 1 AC. nie jest za bardzo znanyAC. nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Rewan Zobacz post
A więc inaczej:

morderstwo - przestępstwo polegające na umyślnym pozbawieniu życia człowieka.

I jak napisał Angrod: Zabójstwo - świadome, zamierzone zachowanie skutkujące śmiercią innej osoby.

Już widzisz różnice między tymi dwoma definicjami?
Ale skąd bierzecie takie definicje? Używając słowa "przestępstwo" odwołujesz się do prawa. W ustawie, w której znajduje się większość przestępstw nie ma morderstwa...

Cytat:
Napisał Rewan Zobacz post
Na eutanazje wyraża zgodę człowiek, którego to dotyczy. Oczywiście za w czasu, gdy jeszcze do tego nie doszło (a wierzę, że prawie każdy wcześniej wyraził swoje zdanie co do eutanazji). Kara śmierci i aborcja to decydowanie o nie swoim życiu.
Kara śmierci powinna być wykonywana na osobach, które wyrażają zgodę poprzez swoje czyny. A więc eutanazja i kara śmierci nie są aż tak bardzo oddalone od siebie jak ty to widzisz.

Cytat:
Napisał Rewan Zobacz post
Wcześniej wyraziłem swoje zdanie co do sprawiedliwości, która często jest zła. Ale nie o tym chcę mówić, bo to jest raczej mój pogląd, niż jakiś fakt. Zemsta natomiast jest czystą postacią zła. Chęć skrzywdzenia kogoś, odpłacenia mu za to co zrobił zniża cię do poziomu tego kogoś.
Sprawiedliwość nigdy nie jest zła.

Czyli według ciebie, gdy ktoś zgwałci i zabije twoją rodzinę i taka osoba nieodpowie przed sądem np bo skorumpowana psychiatria ogłosi że jest niepoczytalny to wszystko w porządku. Nie powinien w ogóle ci odpisywać.

Cytat:
Napisał Rewan Zobacz post
Pierwszy przykład, który podałeś jest tym samym słowem, na które odpowiadałeś. Co do reszty, to tak, zgadza się. Nie znaczy to jednak, że wszystko to jest też morderstwem.
Nie moja wina, że wymyślasz sobie dziwne definicje odwołujące się do prawa...

Cytat:
Napisał Rewan Zobacz post
Niby dlaczego?
A jak można rozmawiać o chlebie zakazując tematu mąki i wszystkiego co z nią związane? Potem wychodzi taka bzdura, że sprawiedliwość i zemsta są złe.
 
AC. jest offline