Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-01-2009, 15:42   #3
abishai
 
abishai's Avatar
 
Reputacja: 1 abishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputacjęabishai ma wspaniałą reputację
Cytat:
Abishai, to jest mechanika czy storytelling? A może jedno i drugie?
Mechanika dotyczy jedynie rekrutacji i rozwoju postaci...Oczywiście mechanika będzie wykorzystywana, ale wy raczej tego nie poczujecie. Jako że wszelkie rzuty( po ustaleniu modyfikaorów wynikających z sytuacji) , robię sam i o dokładnym wyniku was nie informuję. Mechanika i opowieść są oddzielnymi sprawami dla mnie.

Cytat:
Jak rozwiązany jest system walk?
System to zwykle trzy lub dwie tury walki...Deklaracja postaci na przemian z opisem efektu i ewentualnymi wydarzeniami. Oczywiście oznacza to pewną ingerencję w działania postaci przez MG, ale ograniczoną do minimum...Jak to się sprawdza w praktyce...Tu niestety trzeba przejrzeć sesję...Było parę walk.

Cytat:
Sesja nastawiona będzie głównie na walkę, zagadki czy coś innego?
Na intrygę i rozwiązywanie problemów na drodze do celu...czy to za pomocą walki, negocjacji, czy w inny sposób...Nie moja psrawa. Każdy problem da się rozwiązać na kilka różnych sposobów.

Cytat:
Używanie magii jest niebezpieczne... W jaki sposób? Co się może stać, kiedy Mag rzuci zaklęcie?
Dzika Magia...czasem słabsza, czasem mocniejsza niż w BGII: Tron Baala.
Ale zasada jest identyczna jak w grze, tyle że szansa nie wynosi kilka %, a 100%.

W praktyce czarodziej deklaruje rzucenie czaru, ja „kręcę ruletką” i patrzę co wypada. Efekt jest całkowicie losowy.
 
__________________
I don't really care what you're going to do. I'm GM not your nanny.
abishai jest offline