Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-01-2009, 15:38   #26
AC.
 
AC.'s Avatar
 
Reputacja: 1 AC. nie jest za bardzo znanyAC. nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Van Zobacz post
Jak zapewne wielu zauważyło karczma jest nierozłącznym elementem w świecie rpg
a zwłaszcza w światach fantasty. Niewiele sesji może obejść się bez tego pomieszczenia chocby tylko na chwilę ale zawsze się pojawia. Dlaczego tak jest ?? Jaki jest fenomen karczmy??
Ludzie nie mający pomysłów lubią kopiować pomysły innych. Ja osobiście nie używam karczmy, choć zdarzyło mi się raz czy dwa, ale za każdym razem "karczma is no more". Za pierwszym razem ktoś zaczepił graczy, a oni wymordowali wszystkich, zabrali po dwie butelki i odeszli.

Za drugim razem... z karczmy i okolicy został jedynie krater, choć gracze chyba nawet niezorientowali się, że to była karczma pełna uchodźców...

I jeszcze raz, gdy ja byłem graczem: wzięliśmy właściciela na męki, uroczyście przekazał nam interes po czym zniknął w tajemniczych okolicznościach (trzeba było kupić łopatę, żeby zakopać go w piwnicy). Ogółem w końcu i ta karczma stanęła w płomieniach. Dużo prochu strzelniczego zresztą tam zmagazynowaliśmy... no i dzięki zamieszaniu można było rozkraść targ.

Reasumując: karczma jako kwatera główna, kryjówka czy też miejsce zamachu terrorystycznego to całkiem niezłe miejsce. W innych przypadkach jest tylko ciągłym powtarzaniem i kopiowaniem cudzych pomysłów. Jeszcze w Dzikich Polach czy na Dzikim Zachodzie takie miejsce ma rację bytu...
 
AC. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem