Wątek: Poniatowski
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-02-2009, 15:42   #6
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Kto akceptuje swoje wyniesienie na tron wiedząc, że będzie w zamian za to musiał być posłuszny swojemu promotorowi ?
Patriota, czy "woskowaja kukła" ?
Być gwarantem, że kraj będzie kroczył w kierunku jaki wyznaczy mu obcy monarcha ?
Jakim człowiekiem trzeba być, by to zaakceptować ?
Chyba nie "wybitnym" ?


W sprawie Konstytucji 3 Maja.
Tu raczej wydaje się, że Prusy i Anglia sypnęły Stasiowi złotem do kabzy, że raczył współpracować przy jej stworzeniu.
Bo ten nagły przypływ patriotyzmu (który zresztą szybko mu przeszedł, gdy sprawy potoczyły się źle) jest dość podejrzany jak dla mnie.


W sprawie Szkoły Rycerskiej.

To nie jego zasługa przecież, że jej wychowankowie okazali się inni niż zamierzał. Sam stwierdził przecież co nim kierowało gdy zakładał ją.
Stworzenie warstwy społecznej, która akceptowałaby wzorce rosyjskie i wchłonięcie Polski przez Rosję (przynajmniej ja tak interpretuje to co powiedział).


Nie Leoncoeur, ja zbyt niejasno to ująłem i źle mnie zrozumiałeś.

Czy władca może brać pieniądze od obcego państwa i być mu posłusznym, gdy to dąży do unicestwienie jego własnego kraju ?

Na to pytanie mi jednoznacznie odpowiedz.


Do porozumienia pewnie nie dojdziemy w ocenie Poniatowskiego.
 

Ostatnio edytowane przez Arango : 13-02-2009 o 15:59.
Arango jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem