Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-02-2009, 17:19   #11
M.M
 
M.M's Avatar
 
Reputacja: 1 M.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodzeM.M jest na bardzo dobrej drodze
Podczas wymiany PW z Johanem Wathermanem wynikło kilka faktów, o których nie wspomniałem w pierwszym poście.

Cytat:
Co się tyczy wampira:
- nie wspomniałem o tym, ale po wypiciu krwi następuje regeneracja ciała i zrośnięcie otwartych ran (zostają tylko blizny),
- moc, o której piszesz jest możliwa do spełnienia, nie ma problemu,
- co się tyczy światła słonecznego, uznałem że tylko przez bezpośredni kontakt światła ze skórą, wampir może ucierpieć, dlatego też w ciągu dnia może chodzić tylko szczelnie owinięty tkaniną (zbroją?); dla ułatwienia uznajmy, że oczy nie cierpią na świetle słonecznym

Co się tyczy demona:
- żeby znaleźć się w dwóch ciałach równocześnie, demon musiałby rozszczepić się na dwie równe części, a co za tym idzie pozbawić się połowy potęgi i stworzyć dwie odrębnie myślące połówki, dość trudne i mało prawdopodobne, ale odpowiednio przedstawione w karcie postaci pewnie by przeszło
- z drogą edukacji sprawa wygląda lepiej niż w przypadku wampira, gdyż opętana przez demona osoba nie zdradza żadnych zewnętrznych przejawów swego przeklętego jestestwa, jedyny problem byłby z egzorcystami (no ale na tych ciężej trafić niż na pospolitych duchownych),
- tak naprawdę obrona przed wtargnięciem demona jest możliwa tylko wtedy gdy się go wyczuwa (np. dzięki amuletom, czy egzorcyzmom), dopiero wtedy można skierować na demona jego własne odbicie i odesłać go do sfery eterycznej; jako lustro traktuję wszystko to, co daje odbicie (a więc również wyparowany metal), z wyjątkiem wody,
- po opuszczeniu ciała przez demona, staje się ono pustą skorupą, która zapada w letargiczny sen (może w nim przetrwać nawet kilka lat), dlatego często zdarza się, że demony kolekcjonują ciała,
- czarownicy podpisują pakty z diabłem, nie z demonami demon jest tylko duchowym bytem, który w piekle posiadał potęgę magiczną, ale w rozumieniu ziemskim jest jedynie zabłąkaną duszą, która pomieszkuje w ciałach ofiar.
Dzięki za zgłoszenia i miłe słowa
 
__________________
Wiejski filozof.
M.M jest offline