Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-02-2009, 20:40   #14
bushido
 
Reputacja: 1 bushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skałbushido jest jak klejnot wśród skał
Myślę, że temat jest troszkę bezsensu a samo stwierdzenie Gettora:

Cytat:
Proszę żeby mnie ktoś uświadomi w tej wielkiej różnicy między RPG a symulatorem bo nie chcę grać w DnD ze świadomością że równie dobrze mogę sobie odpalić Simsy...
sprawia, że należy tutaj poruszyć bardzo ważny temat: czym właściwie jest rpg? Widzisz Gettor jak sama nazwa wskazuje Role And Playing Games a więc odgrywanie ról. Widzisz w rpg nie chodzi o to by biegać i zabijać potwory (oczywiście są systemy nastawione na walkę ale i tam nie można zapomnieć o narracji), jeśli chcesz rozwałki odpal sobie Quake. Po pierwsze sama forma gry bez planszy ukazuje, że jest to kreatywna forma rozrywki zmuszająca do refleksji. Po drugie sama nazwa tego rodzaju gier pokazuje, że chodzi tutaj o odgrywanie postaci a więc swoistą zabawę w teatr. To jest właśnie ta niezauważana przez ciebie różnica między rpg a simsami. Gry fabularne mają nieograniczone możliwości, możemy w nich robić wszystko co chcemy (oczywiście w realiach danego świata) dlatego jest to najlepszy i najdoskonalszy symulator bo w przeciwieństwie do simsów nie opiera się na algorytmach tylko na wyobraźni grających.

Myślę, że takie błędne przeświadczenia na temat rpg wśród wielu ludzi doszukiwać się trzeba w ich komputerowych odpowiednikach, które (poza kilkoma wyjątkami) tak naprawdę nie mają nic wspólnego z grami fabularnymi oprócz systemu rozwoju postaci.
 
bushido jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem