Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2009, 20:32   #44
Ratkin
 
Ratkin's Avatar
 
Reputacja: 1 Ratkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwu
Właśnie po przeczytaniu wstępniaka i dalszej części rekrutacji mam wątpliwości, bo z jednej strony piszesz o "ludowym" wampirze i odejściu od jego stereotypu jako <patrz wyżej Twój post> ale z drugiej strony przedstawione ramy dla gry tą istotą powielają ten obraz w stu procentach. To że niema klanów jak w Wampirze:Maskaradzie i że wampira ubija stosunek seksualny z dziewicą, nie zmienia faktu że ten archetyp jest identyczny niemal z tymi z zwykłego prostego fantasy, nie obrażając tutaj starego dobrego młotka np...

Stąd też moje pytanie, które ponowie gdyż powyższa odpowiedź z Twojej strony albo jest zawoalowanym "nie zostaje przy stereotypie tylko nazwę go inaczej" albo nie do końca jasno ja przedstawiłem o co mi chodzi.

Ja się drogi MG pytam czy wchodzi w rachubę tworzenia wampirów opartych o realne mity z tego okresu lub jego "okolic", czy tylko bierzesz pod uwagę krwiopijce z pseudo historycznych wizji pana Sapkowskiego? Podałem konkretny przykład który mnie interesuje czyli Appesart. Chodzi mi tutaj - bo może nie trafiam z używaniem tego pojęcia - o "upiora" powoływanego do egzystencji przez złamanie przez śmiertelników określonych reguł dotyczących nieprzekraczania pewnych granicznych miejsc jak cmentarze czy rozstaje. Dodałbym do tego motyw z użuciem całunu. Interesuje Cię taka postać?
 
__________________
-Only a fool thinks he can escape his past.
-I agree, so I atone for mine.


Sate Pestage and Soontir Fel

Ostatnio edytowane przez Ratkin : 20-02-2009 o 20:37.
Ratkin jest offline