Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-02-2009, 23:14   #21
Dalakar
 
Dalakar's Avatar
 
Reputacja: 1 Dalakar wkrótce będzie znanyDalakar wkrótce będzie znanyDalakar wkrótce będzie znanyDalakar wkrótce będzie znanyDalakar wkrótce będzie znanyDalakar wkrótce będzie znanyDalakar wkrótce będzie znanyDalakar wkrótce będzie znanyDalakar wkrótce będzie znanyDalakar wkrótce będzie znanyDalakar wkrótce będzie znany
Fantasty można uważać za gorszy system, gdyż dla wielu graczy jest tylko – jak to już powiedzieliście - furtką do świata RPG. Jednakże to wcale nie jest złe. Przecież dzięki temu jest on najpopularniejszy i najbardziej rozpoznawalny, a co więcej – nieśmiertelny. Jeśli bowiem zginie, co będzie wprowadzało nowych graczy do pozostałej fantastyki?
Tak, zaraz ktoś powie, że ludzie wymyślą coś nowego. Jednak... jakie są szanse na taki obrót rzeczy? To już rozważcie sobie sami – nie będę się narzucał z odpowiedzią.

Teraz przejdę do kwestii problematyki poruszanej w omawianym przez nas nurcie fantastyki. Bardzo często można się spotkać z różnorakimi zarzutami typu: „Grając w fantasty nie można rozważać kwestii terroryzmu, czy broni ABC.”, czy „Te systemy nie zmuszają do przemyśleń na temat egzystencji.”.
Natomiast ja mówię: „Można!”. Wystarczy jedynie bardziej się wysilić. Jakby ktoś miał wątpliwości, to przytoczę parę przykładów:
- kultyści z Warmłotka = sekty
- wojny magów zwieńczone potężną eksplozją magiczną = konflikt nuklearny
- świat EarthDawn = odbudowa cywilizacji
- elfy jako prześladowana mniejszość narodowa = rasizm i dyskryminacja
- danie jednej, rzadkiej czegoś a'la kość słoniowa = kłusownictwo i bezmyślne mordowanie dla zysku (niech gracze poczują na własnej skórze, jak to być zwierzyną, a nie łowcą)
- skażenie ziemi przez złe\szalone moce\osoby\stwory (np. plugawienie ziemi przez nieumarłych w WarCraft) = konflikt z użyciem broni chemicznych\biologicznych
- gildie skrytobójców, złodziei i innych tego typu osób = szeroko pojmowana przestępczość w naszym świecie

Takich przykładów jest o wiele więcej, jednak nie będę ich teraz wymieniał, bo czasu nie mam. Jednakże, to co miałem powiedzieć – powiedziałem.

Fantasty pod żadnym pozorem nie jest gorsza!
 
Dalakar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem