WÄ…tek: Diabolizm
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-02-2009, 11:43   #21
Fanael
 
Fanael's Avatar
 
Reputacja: 1 Fanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodzeFanael jest na bardzo dobrej drodze
Mam jedno pytanie w kwestii mechaniki. Na jakiej podstawie wnioskujecie, że jak ktoś zobaczy w aurze czarne żyłki, to poprawnie to zinterpretuje. Bo tak mówi tabelka z podręcznika? Nie wydaje się wam, że ważniejszym rzutem niż zauważenie aury powinna być interpretacja? Tak jak pisałem we wcześniejszym poście - młody wampir powinien bez problemu zauważyć diabolizm, ale... nie wiedzieć co to jest. OK, widzę czarne żyłki, znaczy nie wiem co to oznacza, muszę znaleźć kogoś, kto mi to wytłumaczy. Po pierwsze wprowadzamy wtedy do gry kolejny wątek, gracze (zwłaszcza młodzi) uczą się zdobywać źródła informacji, a na końcu (tylko nie nadużywać patentu) uczą się tego, że informacje należy weryfikować. "Komu bowiem kłamstwo prześlizgnie się nad wyraz gładko, jeśli nie przyjacielowi bliskiemu."
 
__________________
Księciu nigdy nie powinno brakować powodów, by złamać daną obietnicę.
Fanael jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem