Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2009, 19:11   #1
woltron
 
woltron's Avatar
 
Reputacja: 1 woltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumnywoltron ma z czego być dumny
(komentarze) Na Ratunek!

Witam swoich drogich i wielce szanownych Graczy!

Kilka ogłoszeń parafialnych:
- dialogi piszemy kursywą,
- myśli postaci zaznaczamy cudzysłowem (np.: "Pan Dercy jest taki piękny" pomyślała),
- pogrubiamy nazwiska i postaci, zarówno bohaterów jak i NPC-ów (zasada nieaktualna),
- częstotliwość odpisywania: post na tydzień, jeżeli nie będziecie mogli odpisać to dajcie znać - w takim przypadku postać przejmuję ja i prowadzę ją, aż do powrotu właściciela (można zostawiać polecenia co i jak),
- jeżeli post powstanie wspólnymi siłami, to na górze zaznaczamy, że tak było np.: Marrrt, Hellian & Kelly
- ponieważ to storytelling możecie tworzyć lokalizacje, NPC-ów itd. itp. (w granicach rozsądku, jeżeli będziecie chcieli popchnąć akcję w jakiś sposób, to musicie się zapytać na gg czy to możliwe),
- wszelkie pytania można zadawać tu lub na gg/pw,
- więcej grzechów nie pamiętam, za nic nie żałuję!

A teraz trochę pomocy z których sam korzystałem i korzystam:

Dictionary of Victorian London - Victorian History - 19th Century London - Social History
David Rumsey Collection: England with its canals and railways. Published under the superintendence of the Society for the Diffusion of Useful Knowledge. London, published by Baldwin & Cradock, 47 Paternoster Row Octr. 1st. 1837. Engd. by J. & C. Walk
MAPCO Map And Plan Collection Online : Cary's Map Of London And Its Vicinity 1837.

A oto system monetarny Anglii w roku 1844 r.:

Farthing = 1/4d
Half penny = 1/2d
Penny = £1/240 = 1/12s = 1d
Groat = £1/60 = 1/3s = 4d
Sixpence = £1/40 = 1/2s = 6 pence
Shilling = £1/20 = 1s = 12d
Half crown = £1/8 = 2s 6d =30d
Crown = £1/4 = 5s
Half sovereign = £1/2 = 10s
Sovereign £1 Basic monetary unit = 20s
Two pounds = £2 = 40s
Five pounds = £5 = 100s
Pound = £1
Five pounds = £5 = 100s
Ten Pounds = £10
Twenty Pounds = £20
Fifty Pounds = £50
One Hundred Pounds = £100
Five Hundred Pounds = £500
One Thousand Pounds = £1,000

Od siebie dodam, że sprzedawczyni w sklepie zarabiała od 20 do 50 funtów rocznie, a robotnik od 4 do 7 szylingów tygodniowo.

Imiona postaci, które się pojawiły w sesji:

Luiza 'Lucy' Person - córka Trzeciego Earla Ross Williama Persona
William Person - Trzeci Earl Ross, torys, członek wielu londyńskich klubów, właściciel kilku szwalni w północnej Anglii, a także ojciec Luizy Person.
Charles Walton, Lord Berkley - członek Klubu Rycerskiego, zasiada w Izbie Lordów.
Hrabia Pentecôte Arbe - tajemniczy hrabia, którego spotkała Lucy zanim postradała zmysły.
Francis Fratige- guwernantka Lucy
Suzanna McPhillip - przyjaciółka Lucy
Stary John - ogrodnik państwa Person

Postaram się aby pierwszy post pojawił się dziś, ale jeżeli się nie uda, to dopiero w wtorek/środę. Avatary (wraz z źródłem skąd są!) proszę przesyłać na mojego maila: borze@o2.pl - przerobię je tak by wszystkie miały takie same rozmiary.

Pozdrawiam

EDIT: Muzyka - pierwszy kawałek wrzucam ja. Następne należą do Was
EDIT 2: post pojawi się raczej w środę, chyba, że jutro uda mi się znaleźć trochę czasu.
 
__________________
"Co do Regulaminów nie ma o czym dyskutować" - Bielon przystający na warunki Obsługi dotyczące jego powrotu na forum po rocznym banie i warunki przyłączenia Bissel do LI.

Ostatnio edytowane przez woltron : 25-02-2009 o 23:15.
woltron jest offline