Wątek: RuneScape
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2009, 22:26   #6
Falleth
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
No dobrze, zmarnowałem pół godziny życia na małe badanie materiału.

Cytat:
Napisałem, dlaczego ja osobiście gram akurat w RSa, a nie w co innego.
Napisałeś, że bije WoWa i Lineage na głowę. W takich chwilach powinno się używać argumentów.

Cytat:
Tym bardziej, że gra jest zrobiona w Javie, jest 3D i nawet niektóre komórki potrafią ją odpalić.
Dobrze, pozostańmy przy tym, że to jest zaleta.

Cytat:
Z tych 28 jedynie 8 wykorzystuje się do walki. Każdy z tych 28 skilli trenujemy osobno i w całkiem inny sposób. Oczywiście niektóre z nich są ze sobą powiązane, gdy np. wykopiemy dany surowiec ze złóż, możemy go przetopić i wykuć broń. lub zbroję (Mining->Smithing).
Czyli jak w Ultimie Online, ok, proste. Dalsza część akapitu dalej właściwie mówi o tym, co można znaleźć i w UO.

Cytat:
Pozostałe 20 umiejętności to umiejętności poboczne, chyba główny powód dla którego gram w Runescpe.
Przepraszam, nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale... Grasz dla umiejętności w mmo?

Cytat:
Później z górki, jest już tylko lepiej. Lubisz tą grę sam z siebie i nie grasz dla kogoś, czy czegoś. Im więcej grasz, tym bardziej ci się podoba, a mimo to gra nie uzależnia.
Grasz w grę mmo dla samej gry? Osobiście w przypadku, gdy chcę grać dla gry, to sięgam po single player, bo po co mają mi się inni ludzie pałętać?

Cytat:
Podałeś główny powód dla którego nie gram w inne gry. Moje słowa, gdzieś wyżej: 'Pozostałe 20 umiejętności to umiejętności poboczne, chyba główny powód dla którego gram w Runescpe.'
Najmniej oparta gra na grindzie, tyle w tej kwestii.
Najmniej? Pozwolę sobie zacytować wypowiedź:

Cytat:
soon you don't realise you have spent the last 16 hours killing green dragons, just for the strength stat from 90 to 91.
Cytat:
No to, tak miłym akcentem dla fanów RSa, którzy jeszcze tego nie wiedzieli:
Rankingi z 2008r. wykazały, że Runescape w Wielkiej Brytanii zajął pierwsze miejsce pod względem grywalności i jako pierwszy pobił WoWa, który w tym roku zajął drugie miejsce.
W takich chwilach najczęściej odpowiedzialni ludzie podają źródło. Ja osobiście, przeglądając newsy na stronie RS prawie dwa lata wstecz niestety nie znalazłem tego wpisu, ba, jedyny jaki znalazłem, a jest mniej więcej na temat to: RuneScape - the massive online adventure game by Jagex Ltd. gdzie RS wpisuje się jako najpopularniejszy DARMOWY mmorpg.

Cytat:
Teraz, na koniec, mogę zaprosić i polecić Runescape, jeśli jesteście znudzeni typowymi RPGami, w którym jedynym celem jest mordowanie potworów, a questy polegają na ''zbierz i przynieś'', lub ''zabij, zbierz i przynieś''.
Akurat typowe mmorpgi nie polegają na tym, choć uświadamianie Cię w tej kwestii jest chyba zbyteczne, skoro siedzisz już w tej branży 8 lat.

Sarkastyczny ton wypowiedzi został ufundowany przez spółkę "Piszę Wszystko Co Mi Przyjdzie Na Myśl i Nie Używam Niepotwierdzonych Argumentów (albo i wcale) z.o.o."

---
Za późno, bo już się rozpisałem i odpisałem, edycji nie widziałem. Poza tym, nie widzę nic złego w elaboracji w miejscu widocznym, o ile moderatorzy nie zgłoszą sprzeciwu.

Ps. gwoli ścisłości, mam jeszcze kilka argumentów jak i pytań w rękawie na potrzeby tej dyskusji, która może się na swój sposób okazać interesująca.

---
I po 'dyskusji'? Szkoda. Choć może nie do końca.
 

Ostatnio edytowane przez Falleth : 23-02-2009 o 21:39. Powód: Drobne post scriptum. I dopisek jeszcze.
  Odpowiedź z Cytowaniem