Wątek: QS Asasyn
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-02-2009, 17:34   #3
pan Piotruś
 
pan Piotruś's Avatar
 
Reputacja: 1 pan Piotruś to imię znane każdemupan Piotruś to imię znane każdemupan Piotruś to imię znane każdemupan Piotruś to imię znane każdemupan Piotruś to imię znane każdemupan Piotruś to imię znane każdemupan Piotruś to imię znane każdemupan Piotruś to imię znane każdemupan Piotruś to imię znane każdemupan Piotruś to imię znane każdemupan Piotruś to imię znane każdemu
Wedle uznania. Ja osobiście jeszcze nigdy nie widziałem książki, która w taki sposób podkreśla pewne jej elementy; dlatego nie sam nie używam powyższych.

Co zaś się tyczy zadań, to mają one na celu zmusić gracza do odwalenia za mnie części roboty.
Skoro piszesz o swoim bohaterze w trzeciej osobie, nic nie stoi na przeszkodzie pisać w tejże o karczmarzu (chociaż, jeśli już nazwałeś go barmanem, możemy się tego trzymać). Skoro zaś napisałem, co mógłby rzeczony barman odpowiedzieć i zaproponować - wiesz dokładnie na ile możesz się posunąć w narracji, nie wchodząc mi w paradę.
W ten sposób możesz napisać zwięzłego posta, który siłą rzeczy będzie zawierał sporo linijek, nie będzie zaś "przegadany" i przede wszystkim nie utkniemy na wieki z powodu jakiegoś szczegółu, który wymaga opisania, który wymaga odpowiedzi, która rodzi pytanie...
Jeśli chcesz, bym w swoim poście opisał reakcję Twojej postaci, możesz wypisać swoje "zadania" dla mnie, bądź w formie przypuszczeń postaci (Hmmm... zrobiłbym tak, gdyby on powiedział mi...), bądź w postaci jasnych wskazówek (zatłukę każdego, kto przeszkodzi mi w piciu piwa - dopisane pod postem).
Ach i jeszcze jedno. Aby utrzymać jako taki dynamizm musimy unikać dialogów podzielonych wg. wzoru: jeden post, jedno pytanie.
Czasami lepiej po prostu opisać o co wypytujesz (...o pogodę, przejezdnych, potem delikatnie ciągnę za język, bawiąc się monetą, licząc na to, że barman wie coś o...).
 

Ostatnio edytowane przez pan Piotruś : 23-02-2009 o 17:36.
pan Piotruś jest offline