Wątek: Diabolizm
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2009, 10:50   #29
Zapatashura
 
Zapatashura's Avatar
 
Reputacja: 1 Zapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputacjęZapatashura ma wspaniałą reputację
Cytat:
że tylko dzięki jego wadą
Wadom .

Cytat:
Rozumiem że dla Ciebie "jasności i przejrzystość" oznaczają wyznaczenie Jedynie Słusznej Drogi
Poprawne rozumowanie z twojej strony. Zasady powinny być jedne, zamiast dziesięciu i każdy gra wedle swoich. Co to byłby za mecz piłki nożnej, w której jedna strona uznawałaby istnienie spalonego, a druga nie?

Cytat:
zasady opisane (jeśli mnie pamięć nie myli, a może mylić) w Dirty Secrets of the Black Hand
Cytat:
Zapa, aż sobie zajrzałam do Czarnej rączki wiesz tam pisze wielkimi literami opcjonalne zasady diabolizmu
Cytat:
ja np. tam widzę nad ramką o diabloliźmie taką adnotację coś jakby "optional"
Cytat:
Nawiązując do sfery mechanicznej (o której już mi wytknięto, że jej nie pamiętam- mach, mach Migdael
Ale możecie mi to wytykać ile wam się podoba. Mi nie przeszkadza .
Po za tym nawet zajrzałem do starego podręcznika, który mi wszystko rozjaśnił- przecież już tam są opisane zasady znikania żyłek, a ja głupi szukam po egzotycznych dodatkach.

A zmiany zasad w oWoD były istną plagą, bo gro rzeczy w podręcznikach głównych było opisane w stylu "w zależności od uznania mistrza gry". A jak potrzeba było nagle mechaniki, to się robiły kłopoty. Dla Ciebie Ratkin to może być plus, mnie to niezmiernie wkurza. Nie po to kupuję podręcznik, żeby samemu wymyślać zasady.
I właśnie z takiego podejścia panów z White Wolfa pojawiają się wątpliwości, jak te z pierwszej strony dyskusji "czy 5 sukcesów wystarczy".

Cytat:
No i mamy rozumieć że w całym Vampire the Requiem niema w ogóle żadnego odstępstwa, wyjątku, proponowanych domowych zasad, nawet opcjonalnych? Ni hu-hu?
Są jak w każdym podręczniku. Ale o house rule'ach się nie dyskutuje, bo wiadomo, że "mój rule jest mojszy niż twojszy".
Co do zasad sprzecznych- z podręcznika na podręcznik zmienia się w WoD zabójczość broni w tabelkach, co też mnie z resztą wkurza.

Cytat:
ale jak widać jest sporo ludzi którzy "lubią rozkazy" i będą podawać krzyże jak ci panowie w Żywocie Braiana
Jak na człowieka, który tak wybuchowo reagował na pewne wypowiedzi na pewnym blogu, to lubisz jeździć po bandzie. Ale to nie o tym się dyskusja toczy
 
Zapatashura jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem