Wątek: Klepsydra
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-02-2009, 14:05   #6
Korbas
 
Korbas's Avatar
 
Reputacja: 1 Korbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłośćKorbas ma wspaniałą przyszłość
Reporter wszedł za kobietą do środka. Ogarnęła ich niemal namacalna ciemność. Jedyne małe światło pochodziło z pomniejszonych drzwi przez które przed chwilą weszli.
-Chodźcie, chodźcie. - donośny głos rozerwał ciszę w której cała trójka była ogarnięta.
Chwilę później oślepiło ich światło, które ujawniło faceta siedzącego na fotelu. O dziwo uśmiechał się patrząc na nich.
-No nareszcie jesteście. Myślałem już, że nigdy się nie doczekam. - rzekł dalej mężczyzna wyraźnie ciesząc się z naszej obecności.
-Nie będę marnował wszego czasu. - Urwał i wybuchnął śmiechem, zaskakując Mike'a i resztę. - To niezwykły paradoks, bowiem oto znaleźliście się w miejscu, gdzie czas nie rusza się nigdzie, nawet gdyby próbować rozpędzić go celnym kopniakiem w jego czcigodne cztery litery.
Facet tupnął nogą i niedaleko ciemność rozdarł kolejny słup światła rozświetlający wielką dziesięciometrową klepsydrę. Po chwili reporter zobaczył że w zwężeniu był jakiś człowiek, a raczej mumia zważając na to że cały był obandażowany. Miotał się jakby każdą cząstkę jego ciała przypiekano rozgrzanymi do białości prętami. Mike przestał słuchać co więcej ma do powiedzenia facet w garniturze, tylko patrzył na to dziwne zjawisko. Po chwili jednak spojrzał na mężczyznę.
- Namyślcie się, pogadajcie sobie, a jeśli zechcecie mi pomóc, wróćcie pod starą Marry - Zamarł na chwilę. - Mówiłem o latarni, ona nazywa się Marry i jest bardzo drażliwa, więc lepiej używajcie jej imienia.
Puścił do nich oko i wyszedł przez drzwi.
Mike ponownie spojrzał na klepsydrę i mumię, a potem na swoich towarzyszy.
-Co o tym sądzicie? Czy on myśli że pomożemy mu przepchać te jego piekną klepsydrę?
 
__________________
Wyłącz się!
Ctrl+W
Korbas jest offline