Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-02-2009, 22:20   #3
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
Poza tym, dopóki nie odwiedzimy Plutona ani innych dalszych planet, wszystko pozostaje w sferze teorii.

Ja po raz pierwszy usłyszałam o Nibiru w kontekście końca świata w 2012. Otóż podobno (podobno, bo sama tej lektury nie zgłębiłam) w książce "12 planeta" podanych jest wiele faktów, które mogłyby wskazywać na to, że właśnie około roku 2012-2013 Nibiru będzie najbliżej Ziemi i... coś stać się może. Jedni piszą, że jest to faktycznie planeta zamieszkała przez inną cywilizację, cywilizację od której się wywodzimy, mi jednak utkwiła w pamięci inna: że jest to swoista baza wypadowa.
Nietypowa orbita Nibiru o owalnym kształcie pozwala tej planecie zahaczać o więcej niż tylko nasz układ słoneczny, przez co miałaby ona jakoby być taką stacją badawczą. Gdyby do tego jeszcze podpiąć teorię, że pochodzimy z odległego Syriusza, na co podobno wskazują piramidy... brzmi to całkiem zgrabnie.
Jak widać wszystko da się posklejać, kwestia co weźmiemy za prawdę, a co za mit.
 
__________________
Konto zawieszone.
Mira jest offline