Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-03-2009, 17:42   #17
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Enneid, wyobraź sobie, że naświetlasz (to jest znany mi sposób odnajdywania) właściwy obszar nieba, załóżmy, że fartownie tak się dzieje. Ale dochodzi tutaj też długość naświetlania. Wtedy trzeba zadać sobie pytanie. Jak daleko może być, żebyśmy trafili z długością naświetlania? Wyobraź sobie, że naświetlasz o 1 sekundę za krótko i już gucio. Naświetlasz o 1 za długo, to ci może wyjść za zasięg i to samo.
Do tej pory nie odkryto wszystkich planetoid w Pasie Planetoid ze względu na ich ilość. Za każdą odkrytą asteroidę (spoza Pasa, być może też z niego) obowiązuje stawka 100$, ale wykrycie nie jest proste.

Brązowy Karzeł? Hmmm... Chyba wątpię. Możliwe, że tam nie ma stałego lądu. To do powstania życia jest trudny teren, a do wznoszenia jakichkolwiek budowli... Raczej z tym by było cienko. Poza tym Brązowe Karły nazywane są czasami superplanetami. To, co u nas waży 10 kg, tam, na równiku, mogłoby ważyć 230 kg. Jedna tona mogłaby być 23 tonami.
Teoria brązowego karła może być poprawna, ale bym się do niej nie przychylał zbytnio, bo surowy klimat mógłby nie dopuścić do powstania życia, nie mówiąc o rozwinięciu się. Jednakże to jest kolejna możliwa teoria.

O proszę, pojawia się kolejna liczba, która mówi o czasie obiegu No proszę, jak tak dalej pójdzie, to będziemy mieli całą listę

Co do odniesienia do potopu to ja powiem, że biblijny potop to zwykły plagiat. Nie Noe, a Gilgamesz. To powstało dużo wcześniej w kulturze babilońskiej. Pobożny Noe zrobił arkę... Pfff... Kolejne coś, co chrześcijanie pobrali od "pogańskich" kultów, dlatego też nie zdziwiłbym się, gdyby wystąpiła różnica w czasie pomiędzy biblijnym, a babilońskim potopem (tak, to ten sam potop). Być może nawet 1000 lat... Nie wiem.

Co do podchodzenia od dołu, to rzeczywiście, byłoby to możliwe... Faktycznie. W ten sposób omijałaby kursy kolizyjne wielu planet np. Jowisza. Ale by było gruchnięcie!
Tylko, że bez Jowisza byśmy nie pożyli nawet 5 lat...

Co do przemieszczania się ciał niebieskich, to ja nie zapomniałem. Układ Lokalny oddala się od najbliższej gromady galaktyk, Andromeda oddala się od Drogi Mlecznej i takie tam, a wszystko to z paskudnie obrzydliwie wielką prędkością.
Powód? Rozszerzanie się Wszechświata i przyspieszanie w rozszerzaniu się. Oto i powód oddalania się ciał niebieskich.
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline