Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-03-2009, 22:53   #19
enneid
 
enneid's Avatar
 
Reputacja: 1 enneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodzeenneid jest na bardzo dobrej drodze
Kolejny post i drobny komentarz do czasu: Fearie nie stworzyli tak abstrakcyjnych pojęć jak godziny (no bo po co). zamiast tego do określania czasu uzywają pozycji księżyca na niebie (w nocy). czy też słońca w dzień. Metoda nie jest zbyt dokładna niemniej fearie się przyzwyczaiły i dość sprawnie mierza w ten sposób czas. z pozycją słońca na niebie wiążą się pojęcia kwart
pierwsze dwie kwarty to czas od wschodu do osiągnięcia południa, kolejne dwie to czas do zachodu (w sumie więc cztery każda trwająca średnio 3 godziny). Oczywiście w różnych miesiącach kwarty mają różną długość, ale dla elfów i tak liczy najbardziej względna długość dnia i doświadczenie pozwala im dość precyzyjnie określać ile tak naprawdę trwa kwarta (a właściwie co w tym czasie jest sie wstanie zrobić)
Pojęcie może trochę egzotyczne ale raczej pasuje...

acha Makuleke, nie w pełni zrozumiałem gdzie miałeś zamair iść... na północ? czy do elfów? uznałem, ze to drugie więc nakierowałem postać. Popraw mnie jeśli sie mylę
 
__________________
the answer to life the universe and everything = 42

Chcesz usłyszeć historię przedziwną? Przyjrzyj się dokładnie. Zapraszam do sesji: "Baśń"- Z chęcią przyjmę kolejnych graczy!

Ostatnio edytowane przez enneid : 03-03-2009 o 22:57.
enneid jest offline