Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-03-2009, 18:36   #105
Matyjasz
 
Reputacja: 1 Matyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemuMatyjasz to imię znane każdemu
Mi chodziło o nie odrzucenie całego dorobku przeszłych pisarzy.

Czyli, jeżeli kiedyś przyjęliśmy, że świat ma jeden księżyc (nigdzie nie było o tym wspomniane, więc nie wiadomo ile mia/miał) to w następnych odsłonach też miał go w ilościach jeden.
Tak w sprawach dość fundamentalnych by wszystko było tak mniej więcej wspólne. Biorąc pod uwagę, że mimo wszystko piszemy z perspektywy bohaterów to pewne fakty mogą się różnić subiektywnie.
A i świat nie jest statyczny, więc zmiana nazw państw czy ich upadek to mały problem, jednak byłbym szczęśliwy gdyby łańcuch górski oddzielający dwa miejsca wciąż tam był.
Jeżeli przenieść opowieść trochę w czasie i miejscu to indeks niezmiennych to byłoby:
Interwencje bogów, gdzie został tylko jeden. Kulty to inna sprawa.
Oczywistości związane z kosmosem. Ta ilość księżyców jest w miarę dobrym przykładem.
Działanie magii. Oraz magicznymi zgromadzeniami.
Długości historii świata. 3625 lat ludzkości na tym świecie i koło 2800 lat typowego fantasy.
Tyle, wiele tego nie ma. Reszta dotyczy głównie wschodniej Baracji, zachodniego Olegrianu. A w sprawie przodków, to cóż o nich wiedzą 4 śmiertelni i bóg, więc raczej odpada.

No to czas mi do pracy. Tylko wybiorę jedną z dwóch koncepcji biegającej po głowie i pisze.

I jak zostało stwierdzone, im bardziej człowiek się przywiązuje tym bardziej boli utrata tego. To właśnie przejaw tej reguły. Dużo się natworzyłem na ten temat i nie chciałbym by przestało być przydatne.
Jednak czy można mnie winić za próbę ochrony dzieła którego się jest współ autorem.?

EDIT:
Napisane i wysłane. Jako, że mimo wszystko są to warsztaty. Jeżeli ktoś znajdzie w tym co napisałem błąd i ma jakąś rade jak go uniknąć na przyszłość nie krępować się mi tego wypomnieć.
 

Ostatnio edytowane przez Matyjasz : 17-03-2009 o 19:54.
Matyjasz jest offline