Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-03-2009, 10:49   #1
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
[Archiwum] Konkurs : scrabllo-krzyżówka archiwum

Co prawda konkursów w tym dziale jak w żadnym innym, ale nie znaczy to, że nie można szukać czegoś nowego, co jeszcze się "nie opatrzyło".




Najważniejsze :

Pytania mogą dotyczyć wszystkich epok i okresów historycznych.


Jak to będzie wyglądać ?


1) Ktoś zadaje pytanie (podając początek hasła np E,14, poziomo/pionowo, ilość liter)
2) Pada poprawna odpowiedz.
3) Wpisuję odgadnięte hasło i sumuje punkty za literki (punktacja jak w scrabble).
4) Osoba która podała dobrą odpowiedz wymyśla następne hasło do odgadnięcia (i również otrzyma punkty = liczbie tych, które otrzyma ten co odgadnie)

I cała procedura rozpoczyna się od początku.

Oczywiście następne słowo musi krzyżować się choć z jednym z poprzednich (choć niekoniecznie ostatnim).

Punkty :

a, e, i, n, o, r, s, w, z, - 1 pkt

c, d, l, m, p, t, y, - 2 pkt

b, g, h, j, k, ł, u,- 3 pkt

ą, ę, f, ó, ś, ż - 5 pkt

ć - 6 pkt

ń - 7 pkt

ź - 9 pkt


Szukałem programu do układania krzyżówek, ale po sprawdzeniu n-tej strony, kiedy nie mogłem znaleźć programu satysfakcjonującego mnie całkowicie dałem sobie spokój.
Hasła będę więc wpisywał ręcznie, stąd literki mogą być cokolwiek "kriwo", w ogóle mogą się pojawić niedoróbki graficzne, za co z góry przepraszam.

Hasła mogą być tylko rzeczownikami, rzeczownikami własnymi (imiona, nazwiska, nazwy geograficzne, tytuły, urzędy itp).


Pojęcia nie mam czy to w ogóle wypali, ale dopóki nie spróbuję nie będę wiedział.

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem (akurat ).


Pierwsze hasło :

B,2 (pionowo) 11 liter - .... herbu Ciołek.
 

Ostatnio edytowane przez Arango : 18-03-2009 o 11:50.
Arango jest offline