Wątek: DnD 4 edycja
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2009, 10:07   #63
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
Ja bym spróbował w to zagrać, ale irytuje mnie ten system zdolności klasowych, tak jak powiedział wojownik to teraz właściwie taki czarodziej. Do tego te zdolności są w większości podobne do siebie, jeśli nie identyczne... nie podoba mi się system umiejętności, wolałem dodawać rangi do czego chcę i być specjalistą w tej dziedzinie niż być prawie we wszystkim dobry jak w 4 edycji.

Podoba mi się natomiast, że każda klasa ma zdolności na życzenie, takie małe typowe zdolności, np. można naprawdę poczuć się jak czarodziej mogą rzucać ten magiczny pocisk czy kuglarstwo kiedy tylko sobie chcesz.

Wstawiłbym tę właściwość do gry najchętniej, tak np. na 5 poziomie postać może wybrać po jednym czarze z 1 i 0 poziomu, którego może używać na nieskończoną ilość razy. Potem na 10, 15, 20, itd. Dla wojowników i tych innych to raczej nie problem, bo oni mają atuty, które pozwalają im na takie akcje, ale można by zerknąć na at-will powers w 4 edycji i coś dać im...

Trochę podoba mi się też system multiklasowania... nie jest doskonały, ale zdecydowanie bardziej wydajny niż branie klas na poziomie i bycie kiepskim magiem i kiepskim kapłanem :P
 
Qumi jest offline