Wątek: DnD 4 edycja
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2009, 15:43   #66
Cosm0
 
Cosm0's Avatar
 
Reputacja: 1 Cosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputacjęCosm0 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał K.D. Zobacz post
No ale mniejsza. Dla jednego 'stare i dobre' będzie Points of Lightowe FR, dla innego edycja 3.0 Po prostu coraz bardziej grzęźniesz, zwłaszcza przyznając się, że 4ed. przypomina Ci WoWa - to już nie jest kwestia gustu, tylko braku percepcji.
Percepcje to Ty masz chyba zaburzona skoro od kilku postów masz wyraźne problemy ze zrozumieniem co ja właściwie do ciebie mowie. Grzęźniesz tez coraz bardziej bo z każdym kolejnym postem coraz bardziej udowadniasz ze masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem i nie docierają do Ciebie proste słowa 'Nie lubię, bo mi się nie podoba' i nie trzeba szukać tutaj żadnego głębszego znaczenia, po prostu nie lubię i tyle, a jeśli nie podobają Ci moje powody dlaczego nie lubię to uwierz mi ze mam to głęboko gdzieś A edycja 4.0 właśnie tego wspomnianego WoWa teraz przypomina. Siekaj, siekaj, siekaj i siekaj - uproszczona mechanika i wachlarz zdolności/zaklęć powoduje ze do tego w moich oczach się to właśnie sprowadza.

Cytat:
Napisał K.D. Zobacz post
[...]oznacza to, że nie polubiłbyś 4ed. nawet gdyby 3ed. ugryzła Cię w tyłek i uciekła z Twoim lewym pośladkiem,
Owszem co do tego sie zgadzamy Powód? Nie podoba mi się nowa mechanika.

Cytat:
Napisał K.D. Zobacz post
Ograniczasz się straszliwie moim zdaniem, bo 4ed. to kawał dobrej zabawy, tylko trzeba się dać jej trochę czasu.
Cos mi sie nie wydaje żebym sie przez to ograniczał. Grałeś w grę Crysis? Nie? Ograniczasz się bo to świetna gra...

Cytat:
Napisał K.D. Zobacz post
Ale, jak już mówiłem, sztachetami nikt Cię za to nie obije.
Gratuluję Ci, Cosm0, dobrych graczy. Tak jak Ty mówisz że grasz, to grałem może przez pierwsze 3, 4 lata. Potem zaczęła się zabawa z torrentami, każdy miał dostęp do +/- 50 podręczników, honorem było stworzyć postać, która może zabić wszystko co rzuci na ciebie MG, łącznie z innymi graczami. 3ed. w mojej grupie zaczęła przypominać Celebrity Deathmatch [...]
A no to wszystko jasne... powergaming Gracze są wystarczająco dobrzy, jeśli poprzez tę definicję rozumieć jakość gry z ich udziałem. Wedle Twojego rozumienia tego słowa i tego jak Twoja gra wygląda to kompletnie mnie to nie interesuje, bo mnie taki typ gry kompletnie nie bawi. Btw. K.D = MK? To by wiele wyjaśniało...

Cytat:
Napisał Qumi Zobacz post
W poprzedniej edycji wiele klas miało zupełnie inną mechanikę, czarodziej a zaklinacz, a kapłan czy nawet bard. Do tego doszli potem szamani, magowie cieni, truenamerzy, binderzy, itd. Klasy się rzeczywiście od siebie różniły, tutaj wszystko wygląda podobnie, a te role to też średnia sprawa, strasznie ograniczają. W 3.5 edycji można było samemu zadecydować jakim chcesz być magiem, dominującym, atakującym, użytkowym, podobnie z wojem, czy na obronę czy atak czy sztuczki, tutaj masz wszystko narzucone :/
+1 Qumi

Cytat:
Napisał Qumi Zobacz post
Bez urazy, ale to znaczy, że kiepscy z was gracze, w gry fabularne chodzi o odgrywanie roli, a nie ubijanie potworów. Czasem można nawet wziąć atut nie zbyt przydatny czy umiejętności, ale za to uzasadnione fabularnie.
+1000 Qumi

K.D. oficjalnie uznaje wszelka dyskusje z Tobą za zakończoną, bo widzę ze nie dociera do Ciebie nic co się mówi a Twoje argumenty są jak dla mnie kompletnie nie tyczące się tego co ja mowie. Może i 4ed. ma lepsza mechanikę, możne i jest dobra gra, ale mam to głęboko w nosie bo mi się nie podoba z powodów które wymieniłem i ostatnia rzeczą, jaka mnie interesuje to fakt czy aprobujesz te powody Koniec tematu z mojej strony. Pozdrawiam i zycze wielu udanych gier w nowa planszówkę

Panowie, spokojnie bo błota do obrzucania zabraknie
fleischman
 
__________________
Wisdom of all measure is the men's greatest treasure.

Ostatnio edytowane przez fleischman : 22-03-2009 o 17:35.
Cosm0 jest offline