Wątek: DnD 4 edycja
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2009, 18:47   #69
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
Obawiam się, że mechanika 4 edycji, czyli at-will, encounter, daily power system, nie pozwala na taką różnorodność, stąd był problem jak rozdzielić czarodzieja i zaklinacza. Sporo się interesowałem 4 edycją, sporo artykułów, podcastów, wywiadów, itp. czytałem/słuchałem/oglądałem i się trochę zawiodłem. Jak pisałem są rzeczy, które mi się podobają, ale najbardziej mnie odrzuca ten jednolity system. Tak są takie rzeczy jak dark pact, fey pact, wymagania broni do mocy woja, itp, podoba mi się ten pomysł, ale to tylko wpływa na umiejętności, mechanika jest ta sama. A np. grając takim shadowcasterem mam poczucie inności, wyjątkowości, że system, magia nad którą panuję jest czymś niezrozumiałym dla maluczkich czarodziei :P Tutaj grając wojownikiem nawet czuję się jakby grał magiem...

Rzeczywiście od MG zależy na czym skupia się gra, tu ci przyznaję rację.

Edit: Damn też bym sobie wstawił grafikę jakąś, ale nie wiem co :P

Poza tym strasznie mnie wkurza brak rang umiejętności :/

Powiem tak, 3.5 edycja wydaje mi się lepsza, ale zagrałbym też w 4 edycję, żeby sprawdzić jak to się gra, bo nie miałem okazji a znam system z podręczników jedynie. Na lastinn nie ma żadnych sesji w 4 edycji, więc jeśli założysz temat do rekrutacji to chętnie się zgłoszę :P
 

Ostatnio edytowane przez Qumi : 22-03-2009 o 18:51.
Qumi jest offline