Wątek: Reformy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-02-2006, 14:06   #4
Bladowicz
 
Reputacja: 1 Bladowicz ma wyłączoną reputację
Nowe zarządzenie.
1. Pięciu uzbrojonych mężczyzn ma udać się w górę rzeki. Mają poruszać się ostrożnie i uważać na własne bezpieczeństwo. Ich zadaniem jest ZBADANIE przyczyn zatrucia rzeki. Jedynie jeżeli uznają że niema niebezpieczeństwa mogą sami podjąć działanie. Wybieram jako ich przywódcę najzdolniejszego z zwiadowców i dodatkowo mają zabrać jednego z drwali jako osobę dobrze znającą się na przebywaniu w terenie. (Chyba że uważasz iż ich zdolności są do tego zbyt małe).
Mają sprawdzać jakość wody co kilkaset metrów.

Nakazuje wybudowanie kilku cedzalników.
Beczka wypełniona na przemian drobnym piaskiem, żwirkiem, węglem drzewnym i tak kilka razy. Powinno wystarczyć ażeby ludzie mogli pić.

Trzeba sprawdzić od czego uprawy więdną. Podejrzewam że chodzi o to świństwo ale....

Przemawiam osobiście do ludności (Staram się zrobić to jak najszybciej. Jeżeli to możliwe w klika chwil po otrzymaniu wiadomości. Chodzi o to żeby ludzie czuli że coś robie by poprawić sytuację. Mam nadzieję że dzięki temu morale nie spadnie drastycznie. Nie widze żebym mógł coś jeszcze teraz zrobić.):

Mieszkańcy Nowego Babilonu.
Jak zostało mi doniesione mamy problemy z wodą. Jakieś świństwo dostało się do rzeki i zatrówa nasze pola. Narazie podejmujemy środki ostrożności ażeby nikt z was nie zatruł się oraz wysyłamy grupę zwiadowców w górę rzeki by jak najszybciej poznać przyczyny. Gdy tylko dowiemy się co się stało naprawimy sytuację. Nie martwcie się tym. Wciąż mamy spore zapasy żwyności więc nic nam nie grozi. Tymczasem mamy pierwsze próbki nowego piwa. Myślę że dziś wieczorem możemy otworzyć beczkę czy dwie do wieczornego posiłku. (Myślę że po pół litra na głowę. Chyba że bardzo im posmakuje to jeszcze po pół.).
 
__________________
I'm a person just like you
But I've got better things to do
Bladowicz jest offline