Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-03-2009, 21:52   #11
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Już odpowiadam - ograniczenia dla wszystkich postaci - nie tylko dla magów są tutaj:
Cytat:
0. Postacie graczy należą do klasy średniej w Malmö: szanowani obywatele, drugorangowcy, uznani scholarzy - z tego wynika ograniczenie co "poziomu mentalnego" postaci - bardziej politycy niż fighterzy.
oraz:
Cytat:
Kryterium oceny nadesłanych materiałów: kompletność, spójność logiczna (karta postaci ma odzwierciedlenie w historii),
Jak napisałem wyżej:

Cytat:
jeżeli komuś "braknie kropki" w czymś co uważa za oczywiste dla swojej postaci - jestem skłonny do negocjacji ("przekonaj mnie, ze masz rację!") - zapewne uda się coś wymyśleć (przesunąć kropę z atrybutów w dyscypliny/sfery?).

Ograniczenie punktów wolnych nie jest moją złośliwością tylko dbaniem o logikę postaci. Równie dobrze mógłbym powiedzieć, ze punktów wolnych jest 700, a potem wywalić karty z przepakami, bo:
Cytat:
jakość zgłoszeń nie będzie spełniała moich wymagań
Jednak ja nie prowadzę powergamingu, więc szkoda, aby ktoś pisał kartę przepaka, która nie ma szans.
Do czego zmierzam - każdy pisze postać, która wg niego należy do klasy średniej w danym systemie. Jak napisałem - będę "przeliczał" działanie wszystkich mocy do jednego systemu, więc te "średnie postacie" wypadną podobne. Jeżeli ktoś zmajstruje jakiegoś przepaka (bo punktów jest dosyć) to sorry - nie w tej sesji...

Ponieważ jest to storytelling - mechanika jest poboczna i nie będę się czepiał tego, że w podręczniku napisano... Może i napisano, ale to ja prowadzę i to moja piaskownica... Zwłaszcza, że jest to CROSSOVER. I musiałbym zmajstrować 17 różnych zestawów wskaźników dla różnych "ras"... (Bo jak komuś uda się z tego co jest podane zmajstrować średniego Wraitha to ja chylę czoła)

Ilość krop była podana tylko około - przykładowo. Ponadto w wielu systemach są kropy obowiązkowe (startowe 1 Arete u magów - chociażby), co oznaczałoby, ze wszystkim pozostałym musiałbym dodać 7 punktów wolnych... A potem zdjąć 5 wraithowi za obowiązkowy oblivion... Ja naprawdę nie chcę zginąć w tabelkach i przelicznikach!
Nie chcę za bardzo ograniczać Gracza (bo ten scenariusz nie jest dla leszczy), ale z drugiej strony wymiataczom "wstrzymującym Słońce i ruszającym Ziemię" - stanowcze nie.

Pozostawiam więc niedookreślone "postać średnia" i daję możliwość ustalania postaci przez PW / GG oraz testowego podesłania karty (nawet samych krop - nawet niech będzie jako dodatkowe podesłanie).
 
Aschaar jest offline