Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-03-2009, 16:17   #14
Ratkin
 
Ratkin's Avatar
 
Reputacja: 1 Ratkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwuRatkin jest godny podziwu
Czy za "darmowe" uznajesz Asch też 3 kropki dyscyplin które dostaje wampir w momencie Przeistoczenia (pomijając że podstawkowy, 2 edycyjny Sabat miał ich 4 kosztem Pozycji)?

Bo jeśli nie, to z 45 punktów „muszę” wydać na te 3 kropki aż 21 z 45 punktów. Zostaje mi 25 punkty. To więcej niż w podstawce, więc no da się zrobić z tego kogoś kto nie jest już neonatą, fakt…

Ale..

Wilkołak dostaje 55 pkt wolnych... z czego 21 „musi” wydać na dary 1 poziomowe bo tak ma postać startowa. Daje to realnie "wolnych" 44.

Mag, dostając darmowo 1 arete i 1 sfery z Tradycji o ile do niej należy z swojej puli 55 "musi" żeby "wyjść na zero" wydać tych punktów 45. Zostaje mu w takim wypadku 10.

”Poziom” Garou wyraża się w jego randze, mierzonej (pomijając ekstremalne „epickie” wypadki) od 1 do 5. Rangę 2, nieosiągalną za żadne punkty dla początkowej postaci wilkołaka, tutaj dostaje nie jako za darmo z racji określonej przez MG „klasy średniej”. Na wydanie bonusów zostaje mu ciągle 45 pkt. Pomijając już fakt że większość postaci Garou, to postacie fizyczne, a ich umiejętności oparte są na atrybutach i zdolnościach – a bonusy do tychże już dostał, jeszcze poza samym tym procesem…

Mag natomiast, żeby móc w ogóle wydać podstawowe, kupione drogo w tym wypadku sfery na poziomy wyższe niż 1sze, musi wykupić jeszcze dodatkowe Arete. To kosztuje, w tym wypadku po wykupieniu go do poziomu który jest maksymalnym osiągalnym w trakcie tworzenia postaci z podręcznika, mag wg Twoich zasad ma wydać kolejne punkty. Dokładnie 8, żeby mieć Arete 3. Magowi na niesamowite rozwoje dające mu „średnią klasę” pozostają całe 2 punkty. O kupieniu czegoś więcej, nawet jak pozwolisz na wyższe Arete nie ma więc mowy, chyba że zrobi ktoś postać z jedną Sferą na hoho. Zdolności maga mogą wymagać do działania atrybutów i lub umiejętności, ale nie muszą. Mag polega w większości swojej „nadnaturalności” na Sferach a nie jak wilkołak w większości na atrybutach i tak już sporo wyższych „za darmo” za bycie zmiennokształtnym w crino np.

Ja rozumiem że chcesz postacie nie do walki – w tym wypadku faktycznie, wilkołak powinien mieć pewne punktowe fory bo ciężko zrobić średniej klasy społecznego garou na kropkach z podstawki (pomijając rangę). Nie zmienia jednak to faktu, że między Magiem a Garou jest przepaść która tego pierwszego niemalże dyskwalifikuje z gry. Jak z 10 punktami wolnymi (nikt nie każe pakować Arete na 3 – postać z sześcioma pierwszymi kropkami też może być ciekawa, zwłaszcza do sesji „detektywistycznych”, z racji jej niewyobrażalnego poziomu percepcji), co stanowi 2/3 punktów z podstawki, ma konkurować „poziomem” z wilkołakiem który dostał że się tak wyrażę niemal 300% normy (44 zamiast 15)?

Inne dwa pytania do MG – w czym widzisz Asch problem z napisaniem takiego Upiora? Biografie da się bez problemów, ale jeśli dostanie takie nieprzemyślane punkty jak w wyżej wymienionym przypadku, to fakt. Obywatel Stygii, z taką KP jak ten nieszczęsny Mag, by nie przetrwał. Jego właściciel wcale by go nie uwolnił tylko sprzedał na przekucie żeby mieć nowy łom, który będzie przydatniejszy w Zaświatach od takiego Upiora. Jeszcze na koniec zapytam się o to co dostaje ten Upiór za darmo, bo o takiej cesze jak Oblivion nie słyszałem.

Asch, w jakich tabelkach Ty nie chcesz tonąć? Bo ja tutaj np. operuje tylko podstawami tworzenia postaci z podręczników podstawowych do danych systemów oraz Twoją własną rekrutacją. Jedyną tabelką jaka tu jest potrzebna, jest ta która opisuje ile co kosztuje z punktów wolnych, która w poszczególnych książkach różni się tylko w 1-2 istotnych dla danej istoty cechach.

W zasadach rek jest tyko jeden „błąd” Asch. Wystarczy dać jak zwykle graczowi „to co w podstawce” plus punkty wolne. To niestety Ty zmusiłeś graczy do zabawy tabelkami żeby w ogóle zrobić postać jakąkolwiek. Mnie to nie przeszkadza, ja sobie radę dam. Tzn. z zrobieniem istoty z Wilkołaka, bo Maga się po prostu zrobić takiego jak chcesz nie da na warunkach które sam nam dałeś. Z chęcią bym zrobił inną istotę z realiów WoD, no ale ciężko…

Podsumowując – mam rozumieć że chętni do sesji, którzy chcą zrobić postać, mogą olać część posta rekrutacyjnego zawierającą zalecenia co do KP i robić wolna amerykankę byle Ci się postać spodobała i mieściła w tym co uznasz za „klasę średnią”. Uściślij więc proszę tą „klasę średnią”, co ona oznacza choćby w tych podstawowych systemach, bo jeśli te punkty z postu rekrutacyjnego możemy sobie o kant rozbić to niech chociaż nieporozumień w wypadku tego pojęcia nie róbmy. Stwierdzenie że mam być np. „średniej klasy Kuej-jinem” jest jedynym co wyznacza nam postać w takim wypadku.

Po prostu nie chcę się trudzić nad myśleniem co ono dla Ciebie znaczy i potem się dowiedzieć że czas który poświęcę na robienie postaci diabli wezmą
 
__________________
-Only a fool thinks he can escape his past.
-I agree, so I atone for mine.


Sate Pestage and Soontir Fel

Ostatnio edytowane przez Ratkin : 29-03-2009 o 18:02. Powód: jak zwykle inteprunkcja, nie skończyłem z braku czasu
Ratkin jest offline