Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-03-2009, 18:22   #19
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
Zmana zasad kropkowania.

Ok, Ok, Ok...

Jestem naprawdę spolegliwym GMem... Zmiana zasad kropkowych: kropy na atrybuty i zdolności - jak w poście rekrutacyjnym. Reszta - jak zakłada podrecznik + z punktów wolnych - po koszcie podręcznikowym. Punktów wolnych gratisowo wszyscy dostają jeszcze 87.

Ale, "coś za coś" - koszt punktów wolnych dla artybutów i zdolności jest dwukrotnie wyższy niż w podręczniku.
Mam nadzieję, że starczy na odwzorowanie warstwy fabularnej... Jak komus jeszcze braknie - negocjacje.

Pamiętać nalezy, że przepaki wylatują.

Oczywiście nie trzeba wydać wszystkich punktów wolnych.

Na marginesie: przeraża mnie to, że jedna jedyna osoba przeczytała ze zrozumieniem posta rekrutacyjnego... i odcyfrowała pewien trik związany z "konfliktowymi kropkami"... No cóż...


EDIT:
Po wprowadzeniu nowych ilośći FB wygląda to tak:
Jeżeli idzie o kropy: Atrybuty: 7/5/3(+3); Zdolności 15/11/9(+7); Cechy pozycji 7; Charakter 7; Punkty wolne 132 (w przypadku magów i wilkołaków - 142). Dyscypliny/sfery/dary bazowe z podręcznika + z punków wolnych. Wady i zalety - nie więcej jak sumarycznie 4.
Uwagi: przy bardzo dobrym koncepcie postaci, historii i dodatkowych ustaleniach - jestem skłonny dopuścić coś spoza w/w (czytaj: dostępne jest całe uniwersum WoD).
Plusy w nawiasach to ilość dodatkowych krop w atrybutach i zdolnościach - można je podzielić dowolnie.
 

Ostatnio edytowane przez Aschaar : 31-03-2009 o 08:08. Powód: EDIT
Aschaar jest offline