Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-04-2009, 21:31   #5
Terrapodian
 
Reputacja: 1 Terrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłość
Cytat:
Napisał Gettor Zobacz post
Drugie primo - rada dana mnie przez pewnego użytkownika, który wolałby pozostać anonimowy (macha Kutakowi), a która jest bardzo cenna - nie próbuj tworzyć całego świata naraz, bo nic Ci nie wyjdzie (albo wyjdzie... kiedyś i jakieś takie średnie). Lepiej skupić się na kawałku tego świata, np. jednym państwie, albo nawet jego części.
Dlaczego nie wyjdzie? Problem z całościowym tworzeniem świata polega na tym, że twórca się po prostu napala i robi wszystko w jednym momencie. Potem się okazuje, że opisał wszystko i nic tak naprawdę. Opisałem to w swoim blogasku.

Tworzenie świata na początku nie polega na tym, że robimy od razu złożone uniwersum co do dnia i komórki. Najpierw powinien powstać plan, potem szkielet, a następnie dokładam do niego kolejne kawałki, czyli te państwa i części. Na początku będzie się to wydawać takie puste, albo tworzący będzie przerażony nawałem pracy, który go czeka. Ogólnie jest to najlepszy moment do werbunku pracowników (jeśli nie chce nam się tego samemu robić) - mamy już założenia świata, więc nikt nam nic nie popsuje, a różnice będą polegać jedynie w tych kawałkach. Tak jest w "Star Wars", gdzie kolejne książki/komiksy/gry dokładają własny kawałek.

Większość rezygnuje, bo albo uważają zaczynanie od państewka za niezbyt ambitne, albo połykają za dużo i się krztuszą. Dla mnie takie tworzenie świata to akurat przyjemność. Tak właściwie powinno być pojmowane, bo przecież za tworzenie autorki nie bierzemy pieniędzy, więc to nie jest praca od której zależy nasze utrzymanie.
 
Terrapodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem