Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-04-2009, 21:07   #9
Prabar_Hellimin
 
Reputacja: 1 Prabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znanyPrabar_Hellimin wkrótce będzie znany
Co do tworzenia świata z kimś, to zależy od sytuacji.

Z jednej strony mamy ściśle inspirowany (chcoiażby na Atlantydzie). Wtedy współpraca z kimś raczej pozytywnie wpłynie na efekt.

Jednak mamy jeszcze iny rodzaj światów. Autorki mainstreamowe. Możecie się zgodzić, albo nie, ale tu zdeycodwanie polecam indywiualną pracę.

Ja na przykład, tworząc swój świat fantasy, za nic bym nie pomyślał, żeby ktoś mi w tym pomagał. Bo to jest moje dzieło. Bo chcę wiedzieć, że za efekt jestem odpowiedzialny ja. Bo nie chciałbym winić kogoś, za to, że wyszło jakby po pijanemu. Gdy robię sam, wiem, że jeśli coś nie wyjdzie, to mogę winić tylko siebie.

Zaś co się tyczy dylematu: tworzyć od razu całość, czy małe fragmenty. I jedno i drugie. Najpierw powinniśmy określić całościowe rzeczy:
-jakie rasy zamieszkują świat (możemy mieć tylko jedną, kilka walczących między sobą, czy też jedną dominującą i cały "zwierzyniec" pod jej władaniem)
-jak wygląda podział polityczny (czy mamy jedno złe imperium i zniewolone narody, czy "dobre" królestwo i zagrażające mu hordy barbarzyńców, czy dużą ilość niewielkich państewek)
-czy głównym wątkiem jest wyświechtana walka dobra ze złem (wylewy demonów co sto lat), czy może polityka

Potem skupiamy się na jednej części świata. Na przykład na jednym księstewku, czy też regionie większego państwa. Później możemy się przenieść na kolejne tereny.
 
__________________
Zasadniczo chciałbym przeprosić za tę manierę, jeśli kogoś ona razi w oczy... ;P
Prabar_Hellimin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem