Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-04-2009, 18:14   #9
Rusty
 
Rusty's Avatar
 
Reputacja: 1 Rusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemuRusty to imię znane każdemu
Nie słyszałem za wiele, bo i to niezbyt legalna historia, więc niespecjalnie się takie rzeczy testuje w praktyce. Tym samym trudno powiedzieć cokolwiek pewnego.
Wujek opowiadał mi tylko kiedyś, że robili takie rzeczy ze starszymi egzemplarzami. Sam jest żołnierzem już od wielu lat.
Generalnie kończyło się na tym, że broń szybko kończyła swój żywot. Inna sprawa, że niespecjalnie można tu było mówić o całkowitym wyciszeniu. Po prostu dźwięk był inny, choć nie tak głośny, a płomień zostawał. Co jest zresztą całkiem logiczne. Tłumik daje takie efekty ponieważ w jego wnętrzu znajdują się odpowiednie przegrody, w których to następuje stopniowe rozprężenie gazów prochowych. Dziury w lufie zmniejszają po prostu ich koncentrację.
No i stosowanie tej metody w połączeniu z amunicją subsonic też nie jest dobrym pomysłem. Prędkość pocisku byłaby żałośnie niska. Tu już raczej czyste gdybanie, ale nie wiem czy nie licząc idealnego strzału, byłaby szansa na uśmiercenie celu z nawet nie tak dalekiej odległości.

Nie wiem jak to może wyglądać w przypadku współczesnej broni palnej i prawdę mówiąc niespecjalnie potrzebna mi taka wiedza. Prawda jest jednak taka, że gdybym przeczytał o tego typu zabiegach w jakimś opowiadaniu. Uznałbym to za spore naciąganie faktów, a na tym chyba Ci nie zależy? Choć radzę mieć na uwadze, że jeśli posiadam jakiekolwiek pojęcie o czymkolwiek, często czepiam się szczegółów i mówię o naciąganiu.

Zostałbym przy tłumiku. Doczepiony do niezbyt dużej broni i tak nie sprawi, że w dłoni będzie Twojemu bohaterowi leżał jakiś gigant. No chyba, że przez "broń" masz na myśli Desert Eagle'a czy innego potwora.
 
__________________
And the dance continuous.

Obecnie nieobecny.
Rusty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem