Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-04-2009, 13:08   #32
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Czyli podsumowując to wszystko co wyczytałem:

Fantasy jest najczęściej pierwszym RPG w życiu każdego kto z RPG zaczyna, zazwyczaj kiedy ten ktoś jest jeszcze dzieckiem. Z tego powodu fantasy w późniejszym wieku jest kojarzone z czymś łatwym, naiwnym i "dobrym" (bo jak inaczej może grać np. 12-latek?).

Z tego powodu większość rpg'owców z pewnym "stażem" wybiera później inne klimaty, np. postapo, bo tego jeszcze nie próbowali i wydaje im się ciekawsze niż fantasy.

Mam rację?
Wydaje mi się to dość logicznym uzasadnieniem. Wszystko co zostaje nam z dzieciństwa jest zazwyczaj wspomnieniem odbiegającym od prawdy - albo czegoś nie rozumiemy za młodu i pozostaje w nas jako coś "głupiego", albo to lubimy za młodu, wtedy zaś wydaje nam się "zbyt łatwe".
Rozwiązanie jak najbardziej zrozumiałe dla mnie, jednak... smutne.
 
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem