Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-04-2009, 14:39   #33
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
Hmmm... Coś w tym jest... szczególnie, że ostatnio się dowiedziałem, że SFI i kosmici to tak naprawdę przeniesienie różnych problemów z normalnego świata, strach przed przedostaniem się obcego do nas, naszego ciała. Stąd seria Filmów o Obcym, to tak naprawdę metafora lęku przed AIDS...

Magia więc to też tylko przenośna dla innych problemów, dzięki swej formie może eksploatować te problemy do granic możliwości. Na przykład bronie masowej zagłady i biologiczne mogą być spokojnie zastąpione magią. W ogóle dla mnie jedyna różnica pomiędzy SFi/postapokaliptycznymi systemami a fantasy nie ma różnicy poza wrażeniami estetycznymi. I tu, i tu można z powodzeniem przenieść większość, jeśli nie każdy wątek, różnice są tylko w strojach, krajobrazach i mowie.

Co do systemów RPG i fantasy to męczy mnie gdy ktoś mówi, że DnD czy inny system to cukierkowo czy muminkowo... to wszystko zależy od tego jak się gra i jak ktoś prowadzi...
 

Ostatnio edytowane przez Qumi : 26-04-2009 o 15:32.
Qumi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem