Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-04-2009, 09:51   #5
Raincaller
 
Raincaller's Avatar
 
Reputacja: 1 Raincaller nie jest za bardzo znanyRaincaller nie jest za bardzo znanyRaincaller nie jest za bardzo znanyRaincaller nie jest za bardzo znany
Widząc przyjacielskie nastawienie krasnoluda wojownik uśmiechnął się lekko po czym odpowiedział.
- Thersos, Thersos Quamar. Najemnik z Cimbar. - to powiedziawszy oparł włócznie i oszczep o stół, sam zajmując wskazane prze Durkona miejsce.
Przez chwilkę obserwował rozmówce, a obserwacje wywoływały w nim mieszane uczucia. Gdzie jego topór i kolczuga? A te zapiski? Czyżby jakiś krasnoludzki myśliciel? Ciekawy jegomość to zdecydowanie mało powiedziane.
- Dla mnie te same specjały co dla brodatego sąsiada. - złożył zamówienie wykorzystując, iż kelnerka lekko zaciekawiona ich konwersacją ciągle stała obok stolika.
Po chwili ciszy, Thersos postanowił dowiedzieć się z kim ma przyjemność.
- Jegomość jest krasnoludem, a w obyciu krasnoluda nie przypomina. - spojrzał na podłogę obok nóg Durkona. - Zamiast topora i zbroi taszczysz kusze i wypchany zapewne książkami plecak. Na twoim stole zamiast porozbijanych kufli po piwie fruwają kartki zapisanego papieru, a zamawiasz dobre wino? - w tym momencie elf wyraźnie rozbawiony spojrzał po karczmie przyglądając się innym biesiadnikom, ciągnął jednak mowę do krasnoluda. - W stronach, z których pochodzę, krasnolud nie parający się wojaczką zostałby uznany za dziwadło.
W tym momencie przerwał obserwując twarz rozmówcy, chciał mieć pewność, że nie wywołał przesadnego gniewu. Widzać jednak, iż krasnolud zachowuje spokój dodał.
- Uwierz mi wiem co mówię... Chociaż Chessenta gardzi elfami, Cimbar, miasto gdzie dorastałem szanuje sztukę i magię. Właśnie tam, mimo tego ciągle brany byłem za magiczne śmieszne stworzenie. Jednakże przemawiam do jegomościa ciągle nie znając jego imienia... Czy tego w twoich stronach nie zwykło się podawać? - uśmiechnął się znowu, tym razem bardziej do kelnerki, która zmierzała do stolika z dwoma butelkami wina i kielichami.
 
__________________
"Tylko silni potrafią bez obawy śmiać się ze swoich słabostek." - W.Grzeszczyk
Raincaller jest offline