Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-04-2009, 22:09   #1
Aschaar
Banned
 
Reputacja: 1 Aschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znanyAschaar wkrótce będzie znany
[OLD WoD] Volvo, Ikea i... Krew - Komentarze & Uwagi

Witam serdecznie w komentarzach do sesji.

. .



Słowem wstępu napiszę, że wybór KP był bardzo trudny. Poza kartami, które odrzuciłem na początku z powodu „przepakowania” zostało kilka kart, które dały mi do wiwatu – z jednej strony: karty bardzo dobre, przemyślane, ciekawe. Z drugiej strony – postacie często aspołeczne, z wyraźnie zaznaczonymi wrogami, czy ukierunkowane na walkę...

Karty, które pozostały miały w zasadzie jedną wspólną cechę: wyalienowanie – główny koncept to samotnik zdystansowany do wszystkiego...

Przyznaję się, że przez dłuższą chwilę chciałem skasować rekrutację - bo naprawdę było ciężko poukładać te karty w jakieś „grupy zainteresowań”. Poszedłem więc trochę po bandzie i wybrałem praktycznie samych outsiderów. Obawiałem się i dalej się tego obawiam, że sesja przerodzi się w kilkanaście sesji indywidualnych... jednak – raz się żyje.



. .


W końcu zdecydowałem się na wybór dziewięciu (czyli więcej niż maksimum założone przeze mnie do sesji) kart. Kilka słów o samych regułach wyboru. Było bardzo trudno (celowo to powtórzę) na coś się zdecydować. Wybrałem karty „pasujące” do scenariusza i założeń sesji, co nie znaczy, że najlepsze czy najbardziej rozbudowane. Kilka dobrych kart odpadło – niestety – z trzech powodów:
- nie jestem w stanie prowadzić sesji dla większej ilości osób
- nie pasowały do scenariusza – czy może raczej – nie dały się wpasować w „układ” jaki wyłonił się w Malmo. Często to był wybór KP przeciwko KP i wybór jednej karty powodował, że musiałem odrzucić inną (albo od samego początku pakować się w konflikty w grze)
- nie widziałem możliwości wprowadzenia postaci w zaproponowanym przez gracza „układzie krop”, a nie miałem czasu, czy nawet możliwości na dyskutowanie nad zmianą KP.

Przyznaję, że trochę mi brakło postaci do obsadzenia pełnego scenariusza (poratujemy się NPCami).

Jeszcze raz podkreślę - nie chciałbym, aby osoby, których KP odpadły w jakikolwiek sposób czuły się urażone czy niedocenione... Poza ewidentnymi przegięciami, które starałem się sygnalizować przez maile - reszta kart była bardzo dobra i ciekawa, ALE... miejsc było tylko osiem...
Jeżeli tylko podczas sesji pojawi się możliwość wprowadzenia kolejnego gracza - na pewno będę się kontaktował i może uda się "coś zrobić"



. .



Teraz kilka spraw organizacyjnych i "ogłoszeń duszpasterskich":

Dla Wszystkich:
1. Komentarze są otwarte dla wszystkich czytających sesję i chcących się podzielić uwagami.
2. W komentarzach piszemy merytorycznie i z sensem. Wycieczki osobiste i ogólniki uskuteczniamy na GG / PW / maila / telefon / inne wynalazki.


Dla Graczy
:
1. Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi i zamknięciu rekrutacji - rzeczywistość dopadła mnie w swoje szpony i... no wiecie... rozumiecie...
2. Proszę o uzupełnienie panelu sesji. Kartę wypełniamy (przy formowaniu postów będę się posiłkował kropami, więc dobrze, aby było to pod ręką), Avatarek - zalecana szerokość 205 pixeli +/- 3 (jakby co to ja umieszczę / poprzecinam/ etc) - chciałbym, aby to było w miarę znormalizowane, a nie, żeby zajmowało połowę szerokości ekranu.
3. Jeżeli ktoś nie określił w karcie to proszę o uzupełnienie wszystkich "dodatków" w typie: status, znajomości, kontakty, etc.
4. Tak jak wspominałem w rekrutacji - tura trwa tydzień. Proponuję stały termin końca tury - poniedziałek rano. W turze piszemy minimum jednego posta. Ja postaram się jaknajszybciej odpowiadać na Wasze posty.
5. Co do postów - napisałem, że liczę na klimatyczne posty. Co z deklaracjami? Jeżeli postać działa sama deklaruje wszystko i w zasadzie wszystko jest automatycznym sukcesem (chyba, że jest to jakaś grubsza interakcja z NPCem, czy ważne działanie - wtedy GG lub PW i ja podam wynik, który można "ładnie zapakować" i wpisać do swojego posta). Inaczej ma się sprawa jeżeli postacie działają wspólnie - zwłaszcza idzie o dialogi - chciałbym uniknąć sytuacji, kiedy linijki dialogu zostaną rozrzucone pomiędzy różne posty. Wolałbym, aby taki dialog został uzgodniony na PW / GG i przez jedną osobę wrzucony do posta.
6. Długość czasowa tury - W każdej turze będę podawał graniczną godzinę do której można pociągnąć akcję (oczywiście jak ktoś będzie potrzebował 3 godzin więcej to nic się nie stanie). Przykładowo - w turze 1 do zagospodarowania jest czas do godziny 18 dnia 26 kwietnia - czyli, jeżli ktos gra wampirem może pociągnąć posta do "tuż po zachodzie słońca" - czyli opisać pierwszą, krótką, rzecz jaką robi po przebudzeniu. Tym zabezpieczam się przed "rozjechaniem się czasu"
7. Trzy opuszczone bez uprzedzenia tury - wypad z sesji.
8. Jak mi coś jeszcze przyjdzie do głowy to dopisze. A pewnie jeszcze mi się przypomni.


Jeszcze raz witam.

Aaaaa... uzupełnienie sytuacji geopolitycznej prześlę do piatku. Będzie to zarówno rozpisanie waszych znajomości w Malmo, jak i pewne sceny, które rozegrały się w dniach 23-26 kwietnia, czyli tuż przed "startem" sesji. W pierwszych postach proszę się "trochę opisać" i zrelacjonować sceny jakie znajdą się uzupełnieniu sytuacji geopolitycznej.
 

Ostatnio edytowane przez Aschaar : 01-05-2009 o 20:38. Powód: Update
Aschaar jest offline