Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2009, 11:38   #29
darlar
Banned
 
Reputacja: 1 darlar nie jest za bardzo znany
No po części masz rację Aschaar, ale przecież skoro mówimy o ustawie zaostrzającej dane przepisy, to rozszerzenie dyskusji na to dlaczego taka ustawa wogóle została stworzona i jaki jest jej moralno/ekonomiczny sens, jest jakby nie patrzeć nieodłączne. Inaczej bylibyśmy ograniczeni do pisania "Jestem za ustawą", "jestem przeciw niej". Dyskusje polityczne, a to właśnie taka, wymagają szerokiej wymiany argumentów i spostrzeżeń. Ja tak to widzę. I skoro koledzy również o tym piszą to chyba również. Rozmawiamy cały czas o tej ustawie, ale w odnisieniu do różnych rzeczy.

Cytat:
Ten pan wyżej ma w poważaniu wszelakiego rodzaju prawa autorskie i przepisy z tym związane. Wszystko co ktoś wyprodukuje jest objęte prawem autorskim. Czy ci się to podoba czy nie umieszczając coś na serwerze bez zgody osoby która była autorem danej rzeczy którą zamieściłeś popełniasz akt piractwa właśnie, samo posiadanie piratów zaś to paserstwo.
Paweł Kukiz kiedyś mądrze powiedział, że cieszy go, że dzieciaki kupują piraty jego płyt bo jego muzyka dotrze do większej ilości ludzi. Jeśli komuś chodzi tylko o kasę tak jak metalice no to sorry, artyści są dla ludu.

Cytat:
Powiem to chyba już po raz ostatni - poprzez działania piratów ceny są wyższe niż były by normalnie, wychodzą chore pomysły ograniczeń internetu i nie ma nic dobrego z tego. Wszystko jest łamaniem praw autorskich i zwyczajną kradzieżą. Róbcie tak dalej, ściągajcie gry to kiedyś faktycznie tego typu przepis zostanie wymyślony.
Bo to błędne koło. Niemniej były płyty które sprzedawano w empikach po 5 złotych. Kukulska bodajrze taką kiedyś wydała? Gdyby zniesiono podatek Vat i inne nałożenia, to nikt nie kupowałby pirackiej płyty za 20 zł, skoro np za 22zł mógłby kupić oryginał. Taka jest prawda, prawo zmusza ludzi do przestępstw, branża na tym cierpi i podnosi ceny, a w efekcie wszyscy są zarobieni. Obłęd, ale faktyczny.
 

Ostatnio edytowane przez darlar : 09-05-2009 o 11:43.
darlar jest offline