Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2009, 23:57   #73
Terrapodian
 
Reputacja: 1 Terrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłośćTerrapodian ma wspaniałą przyszłość
O! Evangelion to była pierwsza seria anime, jaką oglądałem w życiu. Naprawdę niesamowite widowisko. Mangę dopiero zbieram.

Zauroczyło mnie przede wszystkim;
- mechy i walki z Aniołami - po prostu fascynujące.
- cały katalog postaci - z każdą można się utożsamić (w moim przypadku pani Ritsuko, niesamowita osoba i zarazem moja ulubiona postać w serii) i polubić, a także podejrzewam że nie ma nikogo, kto nie miałby swojego faworyta w klasycznej trójce bohaterów (Rei oczywiście... mmm...).
- Fabuła - prosta? Nie sądzę. Zawiła? Też nie. W każdym razie pozwala na oglądanie anime z ciekawością.
- Religijno-filozofijno-mistyczna paplanina - jeju, jak ja to lubię! Mnóstwo nazw wydartych z tradycji chrześcijańskiej i żydowskiej (oraz z mitów), które nie mają żadnego odzwierciedlenia w prawdzie. Po prostu to epickie i pełne patosu.
- End of Evangelion! - jeden z najlepszych filmów, jaki widział w swym krótkim życiu. Te efekty... walki... zakończenie... A może to, że Rei eksponuje swoją nagość przez 3/4 filmu? Hmm...

Za niedługo zabiorę się za Rebuild of Evangelion, bo w kościach czuję, że będzie świetny.
 
Terrapodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem