Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-05-2009, 13:01   #6
Solfelin
 
Solfelin's Avatar
 
Reputacja: 1 Solfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumnySolfelin ma z czego być dumny
Word jest całkiem fajnym programem, jednak sam np. nie mam kasy na niego, dlatego używam WordPada.


Nie wiem, czy są jakieś programy do sklecania podręcznika, może popytaj kogoś, kto siedzi w drukarnii/formatowaniu książek przed ich wydaniem/wydrukowaniem?


A tak, można użyć prostego sposobu na zrobienie przejrzystego podręcznika autorskiego.

Jaki to sposób?

Ano, HTML!

Dzięki znajomości HTML i CSS, można zrobić fajne strony, gdzie od razu w tekście masz linki do interesujących Cię wiadomości, np. w historii są opisane jakieś bestie, czy postacie, o których nie masz pojęcia? Nic straconego! Wystarczy kliknąć w link zrobiony na tej nazwie, by przejść do opisu potwora/bohatera/miejsca/mitu!

Najlepsze jest to, że przy znajomości JavaScript można zrobić nawet tekst w chmurce, który wyskakuje po najechaniu - wtedy od razu można podpatrzeć, co to za Sturęki_Potwór czy jakiś Palladyn_Światła występujący w opowiadaniu czy w jakieś części podręcznika.

Nic nie mówię o menu po lewej/prawej, ułatwiającej nawigację.
Albo w ogóle indeks/spis treści. W indeksie mogą być same linki - zamiast szukać po stronach jakiegoś pdfa (który też obsługuje linki, tak apropo), to od razu - klik!
I jesteśmy tam, gdzie chcieliśmy być.

CSS to język dla styli / graficznej/kolorystycznej reprezetancji lub oprawy materiału. Jednak i tu można jakoś pokombinować i zrobić całkiem fajny podręcznik, z ładnym tłem w tyle, itd.


Jak znajdę trochę czasu, to może tu zamieszczę kurs html(CSS/JavaScript) specjalnie dla tych, którzy nie chcą się go za dużo uczyć, a tylko potrzebują go do napisania podręcznika (tj. kurs skupiony tylko na zrobieniu takiego podr.). No, o ile ktoś w ogóle byłby zainteresowany takim kursem.
 
__________________
Soulmates never die...
Solfelin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem