Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-05-2009, 22:50   #14
deMaus
 
deMaus's Avatar
 
Reputacja: 1 deMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumny
Powiem wam, że jak zobaczyłem pierwszy post to pomyślałem właśnie, że chodzi o coś do DTP i pomyślałem o Indesing albo Publisher (produkcja Microsoftu) oba świetne, sam korzystam z pakiety Adobe. Ale mówiąc szczerze, jeśli ktoś się nie zna na tych programach, to dużo w nich nie zrobi.
Żaden z nich nie jest programem działającym na szablonach, (znaczy jest, ale dla mnie to tak, jak lustrzanka cyfrowa z funkcją kręcenia filmów, miło, że ma ale lepiej nie używać).
Jak nie znasz się na DTP to polecam bardziej pisanie tego w Wordzie/Writerze czy innym edytorze tekstu i potem wrzucenie w Pdf'a lub dogadanie się z jakimś studentem reklamy/grafiki, co by zrobił ładny skład gotowego podręcznika jako swoją pracę.
Sam obecnie pisze podręcznik, i choć jestem fotografem/grafikiem to w skład mam zamiar się zaangażować tylko jako obserwator i dorzucacz uwag. Za bardzo czasochłonne, poza tym ktoś kto, się niezna na podręcznikach do RPG, za to zna się na składzie powie o wiele lepiej, co jest przejrzyste, co gdzie umieścić (grafiki), co przesunąć, itp.



EDIT.
Aha, bym był zapomniał po co w ogóle pisałem w tym temacie.
Ze strony Adobe, można ściągnąć albo trzy albo jedno miesięczną wersję wszystkich programów z pakiety CS4.
Przy czym przy ilości pamięci RAM mniej niż 2GB, polecam poszukać wersji Trial pakietu CS2 lub CS3.
CS4 jest strasznie wymagający sprzętowo. Mówię tu oczywiście o pracy na dużych plikach.
 

Ostatnio edytowane przez deMaus : 20-05-2009 o 22:53.
deMaus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem