Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-05-2009, 14:18   #3
Kondi_Rozprówacz
 
Kondi_Rozprówacz's Avatar
 
Reputacja: 1 Kondi_Rozprówacz ma wyłączoną reputację
Atmosfera była nieprzyjemna , najwidoczniej ludzie na samą wzmiankę o Dolinie Cieni tracili humor .

-Przesądni widzę ci miejscowi , wprawdzie o Dolinie krąży parę ekscytujących historii z których żadna nie jest miła , ale to nie powód aby spuszczać głowę na samą wzmiankę - pomyślał Hario .
Zakapturzony nieznajomy podszedł do stołu wraz z dopiero co przybyłym podróżnym , zaczęli rozmawiać popijając przy okazji z garnców , nie dało się dosłyszeć ich rozmowy , byli za daleko .
-Nie wiem jak ty , ale zamierzam dowiedzieć się trochę więcej o tej wyprawie do Doliny Cieni -zwróciłem się do dopiero co poznanego Darkela , przytaknął twierdząco jakby mówiąc że myśli podobnie , został jednak na miejscu gdyż nie skończył opróżniać kufelka
W drodze do stolika , obydwu nieznajomych zatrzymał mnie karczmarz
-Panie co wy robicie , nie idzie tam to zła Dolina pełna potworów - zachrypiał
-Jeszcze nie zdecydowałem czy tam idę .
-Te szatańskie pomioty nie oszczędzają nikogo , jesteście młodzi .. szkoda mi was - odchęcał mnie karczmarz
-Skoro nikogo nie oszczędzają to kto rozpuszcza te plotki , zejdzie mi z drogi gospodarzu - odpowiedziałem spokojnie
-A rób co chcesz , chciałem ci pomóc

Zostawiłem tego hipokrytę za plecami , obydwie postacie siedziały przy ostatnim stoliku w karczmie i o czymś rozmawiały.
Podeszłem do zakapturzonego .
- Chce się dowiedzieć czegoś więcej o tej wyprawie - powiedziałem
-Chcesz wziąć w niej udział ? - odpowiedział
-To zależy od tego co mi powiecie , panie

Zakapturzona postać , kiwnęła zadowalająco głową i wskazało na krzesło tuż przy stoliku , dosiadłem się do nich i zacząłem słuchać .
 
__________________
"Możesz żałować tylko tego czego nie zrobiłeś "
Kondi_Rozprówacz jest offline