Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2009, 20:40   #7
Alaron Elessedil
 
Alaron Elessedil's Avatar
 
Reputacja: 1 Alaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputacjęAlaron Elessedil ma wspaniałą reputację
Zastosuję teraz coś, czego od dawna nie stosowałem. Jest to "Komentarz odAlaronowy", po którym można się spodziewać wszystkiego, lecz pozytywów jest mało. W definicji owego Komentarza jest wpisane obowiązkowe czepianie się wszystkiego

Mianowanie opiekuna lub moderator działu mija się z celem. Bo niby po co jak tutaj i tak się mało dzieje? Jest to instalowanie niepotrzebnego oprogramowania, które w najbliższym czasie nie będzie wykorzystywane. Po co?

Poza tym grupa użytkowników potrafi lepiej przytemperować delikwenta niż jakikolwiek opiekun/moderator, a i taki wesoły kandydat lepiej to zapamięta.

Inną sprawą jest to, że zakładanie komentarzy tylko po to, by były, również mija się z celem. Jest ich tak niewiele, że funkcja "Nowy Temat" całkowicie jest wystarczająca, więc po co inwestować w coś, z czego korzystać będzie kilka osób.

Opcja "Podobne do:", sądzę że jest kompletnie nie na miejscu, ponieważ sama nazwa mówi "Świat autorski". To się kłóci, bo jeżeli cały świat będzie podobny do jakiegoś, to ja bym go nazwał "Świat pół-autorski". Oczywiście elementy powtarzające się muszą być i to się nie zmieni, lecz chodzi o cały świat.
Jeżeli stworzę świat podobny do Warhammera to co dostanę? Warhammera z kilkoma dodanymi lub/i zmienionymi elementami. Ta opcja nie ma sensu.

Sam mówisz, że przez tydzień odezwały się trzy osoby... Najwięcej. Tym bardziej opiekun nie jest potrzebny. Forum, na którym są trzy osoby na krzyż poradzi sobie bez moderatorów. Co innego, jeżeli użytkowników jest multum.
To samo jest tutaj. Kilka osób na krzyż nie wymaga opieki.

Jakby był jakiś wyjątkowo upierdliwy człowiek, to pisz do mnie na PW, a razem zorganizujemy mu takie pospolite ruszenie, że będzie błagał o jesień średniowiecza

Sądzę, że podfora dla każdego świata również nie są potrzebne przy takich tłumach, jakie nawiedzają dział i tym bardziej przy takim gradobiciu systemów autorskich.

Moim zdaniem regulamin również nie jest potrzebny, bo pisany dla kogo? Tylko po to, żeby był? Tu prawie nikt się nie odzywa.

Wydaje mi się, że terminologia jest nie tyle zbędna wogóle, co bardzo wąska i przydatna przy większej ilości użytkowników odwiedzających ten dział.

Teraz odnośnie całego działu. Powiedziałbym, że jest tu tak zwany burdel i chaos. Gdybym chciał cokolwiek znaleźć czy sprawdzić istnienie, musiałbym poświęcić na to co najmniej godzinę. Po takim czasie się odechciewa, a człowiek, który chce cokolwiek poczytać lub napisać, machnie ręką z komentarzem: "Mam to głęboko w... poważaniu".

Dział jak na możliwości jest mały, wąski, niewyeksploatowany, a przede wszystkim bałaganiarski i nieprofesjonalny.

Ja mam porządek na dysku i jak włożę plik nie tam, gdzie być powinien, mogę go szukać przez kilka dni, ale za to, jak owy plik wyląduje na swoim miejscu, znajdę go w ciągu kilku sekund.
Tak samo jest tutaj.

Należy dział uporządkować i posegregować. "Światy autorskie i komentarze"-ciach! I tak dalej. To sprawi, że wszystko będzie przejrzyste i czytelne, natomiast użytkownik wchodzący tutaj, a za razem wiedzący czego szuka, znajdzie dany temat w mig, jeżeli tylko jest.

Można zapytać: "Ale po co? Przecież i tak ludzi nie ma!" Respons jest trywialnie prosty, lecz zanim on, zadam pytanie. Co ludzie wybiorą: profesjonalizm wraz z przejrzystością czy bałaganiarstwo z chaosem? Oczywiście to pierwsze, więc uporządkowanie będzie pierwszym krokiem do rozpromowania działu po forum, a jednocześnie będzie autopromocją.

Należy również dokonać umiejętnej promocji działu, ponieważ jeżeli użytkownicy nie zechcą tu wchodzić, to co po zmianach? Pozmieniamy, pozmieniamy i na nic się to nie zda.

Zaczynajmy od początku, jak powinno być i jak na to przystało
 
__________________
Drogi Współgraczu, zawsze traktuję Ciebie i Twoją postać jako dwie odrębne osoby. Proszę o rewanż. Wszystko, co powstało w sesji, w niej również zostaje.
Nie jestem moją postacią i vice versa.
Alaron Elessedil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem