Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-06-2009, 07:30   #14
Bielon
 
Bielon's Avatar
 
Reputacja: 1 Bielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputacjęBielon ma wspaniałą reputację
Cześć. Dostałem kilka pytań na PW i w sumie najlepiej oddaje je zacytowane poniżej:

Cytat:
Jedno pytanko natury technicznej: jak jest u Ciebie z akcjami, które mogą się nie udać z racji niepomyślnego rzutu, lub czyjejś interwencji? Po prostu pilnujemy, żeby nasze akcje były odpowiednio krótkie i trudne do przerwania, a rzuty wykonujemy sobie sami, czy jakoś uzgadniamy z Tobą co możemy zrobić, a czego nie?
Pozostałe dotyczyły tego samego, ale wyrywkowo. Zatem już spieszę z wyjasnieniem. Pisząc posty akcji wiadomym jest, że Wasi Bohaterowie robią różne rzeczy. Jeśli robią rzeczy im powszechnie znane [umiejętności, zdolności] to w zasadzie piszecie, bo nie ma sensu testować czegoś takiego. Z jednym wyjątkiem, o którym za chwilkę. Jeśli zaś piszecie o wykonywaniu rzeczy, których Wasze postacie nie potrafią, prosił bym albo o samodzielne testowanie [rzut kością] i wówczas pisanie o efektach. Natomiast wracając do wyjątku poprzedniego, który ma zastosowanie również i teraz, jeśli piszecie opisując akcję względem postaci innego Gracza, lub wobec moich NPC'ów w sytuacjach kulminacyjnych dla sesji [te poznacie intuicyjnie, jak sądzę] piszecie wstrzymując się z opisaniem skutków swoich działań a ograniczając jedynie do opisu ich podjęcia. Zatem nie "podpłynął" a "ruszył rozgarniając ramionami wodę", nie "trafił mieczem" a "ciął z rozmachem" itd. Tutaj z opisem samej sytuacji poczekać musicie na moją ocenę sytuacji i rzuty. Każdą taką sytuację oceniam poprzez pryzmat rzutów na kostnicach internetowych.

Mam nadzieję, że rzecz wyjaśniłem wystarczająco. Jak nie, proszę o dalsze pytania.
 
Bielon jest offline