Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-02-2006, 16:34   #1
MistrzGry
 
Reputacja: 1 MistrzGry ma wyłączoną reputację
[CoC/WoD] Rekrutacja

Witam!

Zastanawiałem się ostatnio, co by jeszcze poprowadzić na forum - i wpadłem na dość ciekawy pomysł.
Proponowany przeze mmnie system to pewna wariacja Zewu Cthulhu połączonego z White-Wolfowym Światem Mroku. Z tym, że gracze wcielają się w sprzymierzeńców Zapomnianych Bóstw z kart nowelek Lovecrafta, a nie (jak zazwyczaj) - ich przeciwników.

No cóż, ponieważ tylko szaleńcy mogą dążyć do powrotu Cthulhu i jego przyjaciół na Ziemię, gracze zaczynają już jako obłąkani - tak więc współczynnik poczytalności staje się zbędny.

Akcja: dzieje się w obecnych czasach, umieszczona w Wielkiej Brytanii. Gracze należą do sekty, dość luźnej, jednak stoją najniżej w hierarchii, i nie wiele wiedzą o niej. Awans jest możliwy za zasługi (które macie nadzieję wykonać...).

Mechanika: k10 ze Świata Mroku (wampiry, wilkołaki, magowie, duchy też tu żyją!).

Postacie: wg. zasad Świata Mroku. Dla tych, co nie znają, cechy dzielimy jak dla wampirów: 7/5/3 punkty przydzielamy na fizyczne, psychiczne lub społeczne Atrybuty. 13/9/5 punktów na umiejętności, talenty lub wiedzę. Cechy charakteru (odwaga itd.) - do rozdziału 7 punktów. Pozycja - 3 punkty (ale Trzoda itp. charakterystyczne dla wampirów - odpadają). Dyscyplin rzecz jasna nie bierzemy pod uwagę (choć kto wie co będzie w przyszłości - jest możliwość zostania wampirem w grze... szukajcie a znajdziecie :P ). Aha! Wybierzcie sobie jakąś (dowolną) chorobę psychiczną, a także Naturę i Postawę - ich odgrywanie będzie podstawą do podnoszenia cech podczas rozwoju fabuły.

Klimat: z góry uprzedzam, że bardziej zależy mi na rozrywce niż klimacie, co nie znaczy, że takiego nie będzie. Nie spodziewajcie się jednak dekadencji w stylu Anne Rice czy atmosfery Lovecraftowskiej "horrorowatej beznadziejności". Raczej będzie główkowanie co zrobić, by pokrzyżować szyki Badaczom Tajemnic (!).

Postacie poproszę na PW, w temacie napisać "CoC/WoD".

Mam nadzieję, że pomysł się spodoba, chętnych zapraszam do gry. No i życzę przyjemnej zabawy.
 
MistrzGry jest offline