Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-06-2009, 12:57   #29
deMaus
 
deMaus's Avatar
 
Reputacja: 1 deMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumnydeMaus ma z czego być dumny
Wyglądają jak ogry, ale to nie ogry. Nie są nawet z nimi spokrewnieni...
...budują podziemne twierdze, a ich społeczności budują hierarchię
na podstawie bogactw i niewolników.

Słyną z naturalnego talentu do magii wieszczącej...
...tak jak eladrini są obrazem piękna natury,
tak one odzwierciedlają brzydotę...

Każdy jest inny, każdy unikalny. Są wewnętrznie rozbici jak ludzie, ale...
Już jeden wystarczy, by zmylić całe miasto... doskonali szpiedzy i oszuści.

Zdrajczynie w wojnie krwi.
Posąg nimfy
- Tak, Pani Anastazjo czy gdzieś w okolicy jest jakiś posąg nimfy? - Zapytał po przeczytaniu zagadki.
- Tak jest, nawet niedaleko. W ogrodzie za posiadłością zdobi małą fontannę. Choć od jakiegoś czasu przypomina ona sadzawkę, bo po tym jak się zepsuła, nie miał jej kto naprawić. - Anastazja wyglądała, na zadowoloną, że prace nad odgadywaniem zagadek idą tak dobrze.
- Teraz co do samej zagadki. - Spojrzał jeszcze raz na kartę papieru i przeczytał na głos pierwszy fragment. -
- Wyglądają jak ogry, ale to nie ogry. Nie są nawet z nimi spokrewnieni... ...budują podziemne twierdze, a ich społeczności budują hierarchię na podstawie bogactw i niewolników.
Z tego co kojarzę na ten moment chodzi o istoty zwane Oni, niestety nie wiem o nich dużo, wiem tyle, że słyszałem bardzo podobny opis tej rasy. Myślę, że trzeba to będzie jeszcze dokładniej sprawdzić. Myślę, że w bibliotece pani ojca, jeśli mamy do niej dostęp, jeśli nie to będziemy musieli odwiedzić, jakiegoś tutejszego maga.

Słyną z naturalnego talentu do magii wieszczącej... ...tak jak eladrini są obrazem piękna natury, tak one odzwierciedlają brzydotę...

Tutaj mam niemal pewność, że chodzi o wiedźmy. Wiedzmy, bardzo często posiadają talent do magi wieszczącej, dzięki czemu mogą odgadywać miejsca pobytu osób, przedmiotów i tym podobnych, są też obdarzone ogromną brzydotą, dlatego wiedźmy często korzystają z polimorfii by wyglądać jak piękne humanoidki, przeważnie elfki lub ludzkie kobiety. Są istotami z planów fey.

Każdy jest inny, każdy unikalny. Są wewnętrznie rozbici jak ludzie, ale... Już jeden wystarczy, by zmylić całe miasto... doskonali szpiedzy i oszuści.

Tu nie mam żadnych wątpliwości, że chodzi o deppelgangerów.

Zdrajczynie w wojnie krwi.

Niewątpliwie sukkuby. Mam niestety o nich podstawową wiedzę, to kusicielki, zmiennokształtne.

Sprawdźmy najpierw tą fontannę, chciałbym ją dokładniej obejrzeć, a następnie udamy się do biblioteki. Być może wystarczy przy fontannie powiedzieć nazwy owych istot, a może trzeba je sprowadzić. Nie chciałbym marnować prób, bo może okazać się że tak jak wcześniej, ilość testów jest ograniczona. -
Schował kartę z zagadką i czekał aż zostanie zaprowadzony do ogrodu, tam zbadał dokładnie fontannę, a następnie udał się za Anastazją do biblioteki. Chciał się przekonać, czy niema tam magicznych przedmiotów wartych uwagi, a przy okazji przejrzeć zawartość biblioteki.
 

Ostatnio edytowane przez deMaus : 12-06-2009 o 20:24.
deMaus jest offline