Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-06-2009, 20:37   #18
Mivnova
 
Mivnova's Avatar
 
Reputacja: 1 Mivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemu
Cytat:
Jeśli chodzi o Thirmul, to jest to królestwo ludzi, istniejące jednak w dużej bliskości z państwem elfów i posiadające lenna na ziemiach niziołków. Niziołkowie pozostają z reguły w obrębie swych, wydzielonych przez ludzi ziem. Wśród ludzi dość powszechny jest strach i zachowania rasistowskie względem nich (niziołki wznieciły kilka nieudanych powstań wobec Thirmulu).
Cytat:
Tak więc elfy są okrojone z ich 'anielskiego' charakteru.
Dodając to, Kontynent Sapkowskiego mi się kojarzy. ( Choć pod tym względem jestem skrzywiony, więc, zapewne to błędne odczucie)
Mam tylko nadzieję, że sesja nie pójdzie w kierunku postmodernistycznego fantasy, bo wtedy cała moja koncepcja postaci się rypnie i znowu wyjdzie "Wiedźmin" .
Cytat:
Pozostaje natomiast język łaciński, jako język uczonych.
Ślicznie. Związane z tym pytania będą poniżej, na końcu.

Cytat:
Model gospodarczy jest dość podobny, oparty jednak na nieco bardziej 'wolnych' chłopach płacących czynsz ochraniającemu wioskę rycerzowi, czy możnemu (sytuacja wygląda zupełnie inaczej w królestwach elfów, nie opierających się na uprawie zbóż i systemie stricte klasowym, a bardziej 'uwspólnionym')
Czyli w Thirmul obowiązuje w miarę typowy system feudalny. O to mi chodziło. Dzięki.

Cytat:
Model społeczno-obyczajowy (tudzież mentalny) jest podobny, acz bardziej liberalny. Zdarzają się tutaj kobiety wykonujące męskie zawody, lecz jest to niezwykle rzadkie i ogólnie nieprzychylnie oceniane.
Ha, patriarchat. Mogę grać

Ale by nie spamować: przewidziane są zatem pewne odstępstwa od nurtów filozoficznych/artystycznych średniowiecza? Czy moja postać (tylko przykład) może mieć poglądy rodem z późniejszych epok? ( oczywiście dostosowane do realiów).
Obecność magii, jeśli takowa nie jest ściśle związana z religią, zdecydowanie pozwala rozwijać myśl humanistyczną. Chętnie bym w tym kierunku poszedł.

Upierdliwości ciąg dalszy:

- Jak wygląda system hierarchiczny Thirmul? Jakie są stany społeczne? Czy jest już wykrystalizowany stan szlachecki, czy jedynie rycerski?
- czy magia jest nierozerwalnie połączona z religią? Czy jest traktowana bardziej jako nauka, wyższość człowieka nad materią?
- Czy w Thirmul panuje monarchia dziedziczna, elekcyjna?
- Wracając do religii, czy istnieje jakaś wiodąca instytucja kościelna? Jaka jest rola/uprawnienia stanu kapłańskiego.
- Jaki jest mniej więcej stopień technologiczny uniwersum? ( kwestia prochu strzelniczego, broni białej i ogólnie obróbki surowców). Chodzi mi o to, czy ktoś nagle nie wyskoczy z szablą augustówką albo rapierem na miecz jednoręczny postaci gracza . Albo z arkebuzerem na kuszę/ łuk.
- Czy Thirmul jest "wzorowane" tylko/głównie na Europie? Chodzi mi raczej o ziemię i rzeczy namacalne, niż np o mitologię. W skrócie: czy będą katany, bumerangi, złoto i kość słoniowa jako oznaki przepychu ( Vide: staroż. Wschód- ten bliższy niż dalszy.)?
- Jaki jest odsetek analfabetów?
 
Mivnova jest offline