Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-06-2009, 20:14   #22
Only The Shadow
 
Reputacja: 1 Only The Shadow jest na bardzo dobrej drodzeOnly The Shadow jest na bardzo dobrej drodzeOnly The Shadow jest na bardzo dobrej drodzeOnly The Shadow jest na bardzo dobrej drodzeOnly The Shadow jest na bardzo dobrej drodzeOnly The Shadow jest na bardzo dobrej drodzeOnly The Shadow jest na bardzo dobrej drodzeOnly The Shadow jest na bardzo dobrej drodzeOnly The Shadow jest na bardzo dobrej drodzeOnly The Shadow jest na bardzo dobrej drodzeOnly The Shadow jest na bardzo dobrej drodze
Hm, być może się znajdzie, choć jeden łotrzyk już się zgłaszał.
Jeśli łotrzyk/zielarz to przede wszystkim łotrzyk, bo zielarzy już mamy w rożnych kombinacjach.

Tylko pamiętaj, że niedługo kończy się rekrutacja.

Cytat:
Napisał Ijon Tichy
Spróbuje w ten sposób: Czy my będziemy się starać, pokazać także tą mniej apetyczną stronę życia prostego chłopa? Kazirodztwo, nienawiść płynącą z ciemnoty, brak perspektyw, ciasnotę światopoglądową?
Tak. Choć w waszej wsi żyje akurat parę osób ocenianych tutaj, jako 'znające się na dalekim świecie' (po prostu czasem podróżują do okolicznych miast).

Cytat:
Napisał Ijon Tichy
Nie jestem historykiem, moja wiedza o średniowiecznej wsi ogranicza się do lekcji historii z LO i paru napomknięć na studiach. Mam na pewno obraz dość wypaczony, przez nielicznych pisarzy fantastyki których książki czytałem.
Czy mógłbyś jeszcze opisać, jak ogólnie wygląda "klimat" życia w Nysde?
Tak bardzo pobieżnie:
Wioska ta jest raczej spokojna i niewielka. Wiedza jej mieszkańców o otaczających ziemiach ogranicza się praktycznie tylko do Curhan. Ludność żyje tutaj według prostych, surowych zasad. Pomijając kilka osób, praktycznie nikt nie przybywa, ani nie opuszcza wioski (brak migracji). Panuje analfabetyzm, brak kościoła któregokolwiek bóstwa.
 
Only The Shadow jest offline