Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-06-2009, 18:57   #12
Mivnova
 
Mivnova's Avatar
 
Reputacja: 1 Mivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemuMivnova to imię znane każdemu
A ja znów w kwestii organizacyjnej. Bynajmniej nie czepialstwo, po prostu chciałbym zoptymalizować rozgrywkę.

Cytat:
5. Swój kolejny post piszemy po upływie jednej pełnej rundy (cyklu), tj. dopiero po poście MG, który jest odpowiedzią na post ostatniego z graczy (czyli zanim znów napiszemy my, muszą jeszcze zdążyć napisać wszyscy inni gracze, a całość zakończyć wypowiedź MG).
Dla przykładu, grają gracze: 1, 2, 3, jest też MG. Jedna runda dla gracza 1 (czyli moment po którym może on znowu napisać post) to np.: 1 2 3 MG, albo 1 MG 2 3 MG, czy 1, 3, MG, 2 MG.
6. Nie ważna jest kolejność postów graczy wewnątrz rundy, nie musimy czekać na innych graczy w obrębie rundy (dzięki temu nie jesteśmy blokowani przez kogoś innego).
Czy jest to zasada (5), mająca charakter dogmatu? . Rozumiem, że nie została wymyślona bez powodu, ba, nawet zgadzam się, że może być w pewnym względzie skuteczna. Ale zarazem, nie oszukujmy się, dość ogranicza. Na ten przykład obecnie mam troszkę wolnego czasu, mógłbym cosik napisać, a runda niezakończona. Mój post niekoniecznie wpływałby bezpośrednio na fabułę ( a raczej jej główny wątek), a zarazem cosik wnosił do sesji jako całości.
Jeszcze inna sprawa, że zapewne gracze ( w tym ja) chcieliby mieć możliwość interakcji między swoimi postaciami, co zasada rund również troszkę utrudnia. ( To, co teraz jeden gracz wprowadził swoim postem, w następnej rundzie, po poście mistrza gry pchającym fabułę, może być już nieaktualne)
Reasumując: czy zasada rund jest niepodważalna nawet w obliczu apokalipsy, czy też ma nam tylko nam przypominać o konieczności czekania z postanowieniami na mod-posty Mistrza gry?
 
Mivnova jest offline