Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-06-2009, 20:13   #18
Durendal
 
Reputacja: 1 Durendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputację
Hyh odpowiedzią na Twoje pragnienia jest kompilacja wymienianych tu sposobów i patentów. Czyli? Zastosowanie wyciszonej lufy (inaczej tłumika zintegrowanego) i amunicji poddźwiękowej. Wyciszona lufa w bardzo dużym stopniu eliminuje odgłos rozprężania gazów prochowych Amunicja poddźwiękowa eliminuje odgłos przekraczania przez pocisk bariery dźwięku. Całość zapewnia może nie bezszelestny strzał ale eliminuje zdecydowaną większość hałasu. Co do amunicji poddźwiękowej i głoszonej tu teorii o jej małej skuteczności to muszę powiedzieć że to półprawda. Co prawda amunicja taka ma mniejsza donośność co spowodowane jest mniejsza prędkością wylotową ale na przeciwnej stronie szali można położyć zwiększona masę pocisku która zapewnia na bliskim i średnim dystansie energie kinetyczną równą a nawet większa niż ta posiadana przez konwencjonalne pociski amunicji naddźwiękowej. Nie na darmo rosyjska amunicja poddźwiękowa kaliber 9mm ma opinię przebijającej wszystko co człowiek wymyślił w dziedzinie personalnej ochrony balistycznej. A żeby nie było że opowiadam fantazje to wrzucam zdjęcie.


VSS "Wintorez" i VS "Wał" dwa rosyjskie karabinki o wyciszonych lufach strzelające amunicja poddźwiękową, broń istnieje i znajduje się na wyposażeniu rosyjskiej armii. Na youtube bez problemu można znaleźć filmiki gdzie słuchać w jakim stopniu strzały te są wytłumione. To tyle mojego, pozdrawiam.
 
__________________
Oj Toto to już chyba nie jest Kansas...
"Ideologia zawsze wynika z przyczyn osobistych, ja nie podaję wrogowi ręki chyba, że chcę mu połamać palce"
Durendal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem