WÄ…tek: Co to jest spam?
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-06-2009, 21:55   #1
Qumi
 
Qumi's Avatar
 
Reputacja: 1 Qumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetnyQumi jest po prostu świetny
Co to jest spam?

Pomijając już lingwistyczne różnice jak offtopic - nie na temat posty, spam - reklamy niechciane, flame - agresywne, niechciane posty, chciałbym się dowiedzieć czym jest owy spam na forum, o którym wszyscy, szczególnie moderatorzy, trąbią ?

Np. W rekrutacjach co jest dozwolone? Zawsze mi się wydawało, że wszystkie rozmowy, pytania i propozycje dotyczące postaci graczy, drużyny czy sesji, która ma powstać. Ale czy na pewno? Czy dyskusja nad postacią czyjegoś gracza jest "spamem"? Czy próba ustanowienia połączeń w drużynie jest "spamem"? Prawdę mówiąc - nie wiem. Wydaje mi się, że rekrutacja jest właśnie od omawiania tych tematów na ogólnym forum. Można przez pw, ale wtedy dochodzi do tego konspiracja jakaś między graczami, która niekoniecznie jest zamierzona, a inni przecież też mogą podłapać pomysły czy chcieć się dołączyć. Rekrutacja nie jest chyba przecież tylko od pisania: "Ja, woj, krasnolud się zgłaszam" ?

Ogólnie rzecz biorąc co jest spamem w komentarzach, rekrutacji, itp.?

Cytat:
Napisał Kerm
Propozycje tworzenia duetów (i inne tego typu sprawy) proszę załatwiać na PW.
Rozważania na temat tego, co się będzie dziać w sesji proszę sobie darować - rekrutacja nie służy do tego.
Posty tego typu zostaną potraktowane jak zwykły spam i usunięte.
Informacje, kto kim zagra (chciałby zagrać, a może po raz trzeci zmieni zamiar) będą traktowane podobnie.
Właśnie te słowa dały mi do myślenia... nie wiem po prostu do czego teraz jest rekrutacja? Nie zgłaszania kim się gra, nie do tworzenia drużyny i ewentualnej dyskusji nad jej koncepcją (czyli nad samymi postaciami również)? Czuję mały zamęt w głowie i chciałbym spytać co to takiego ten "spam" i gdzie są granice, może jakaś dyskusja nad samym "spamem"? Przecież ludzie mogą zmienić z czasem zdanie? Mają wtedy zedytować swojego posta?

Edit: Żeby nie było niejasności - nie jest to temat do narzekania na moderację forum czy ich metody, ani na użalanie się nad uwagami, które się dostało, proszę o merytoryczne odpowiedzi, gdyż naprawdę nie jestem już pewien co można a czego nie można pisać gdzie.
 

Ostatnio edytowane przez Qumi : 16-06-2009 o 22:56.
Qumi jest offline