Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-06-2009, 19:45   #26
Thanthien Deadwhite
 
Thanthien Deadwhite's Avatar
 
Reputacja: 1 Thanthien Deadwhite ma z czego być dumnyThanthien Deadwhite ma z czego być dumnyThanthien Deadwhite ma z czego być dumnyThanthien Deadwhite ma z czego być dumnyThanthien Deadwhite ma z czego być dumnyThanthien Deadwhite ma z czego być dumnyThanthien Deadwhite ma z czego być dumnyThanthien Deadwhite ma z czego być dumnyThanthien Deadwhite ma z czego być dumnyThanthien Deadwhite ma z czego być dumnyThanthien Deadwhite ma z czego być dumny
Czuje się nie jako wywołany do tablicy

Postaram się więc wypowiedzieć, jak ja widzę, całą tą sprawę i jakie mam odczucia.

Po pierwsze Asachaarowi, gdy wspominał o mnie i Buce chodziło o Brzemię nie Ciemność To tak dla sprostowania

Konkrety. Uważam, że jest problem ostatnio ze sprawą "spamu na sesji".

Rozumiem, że czasem użytkownicy przeginają. Piszą o polityce, katastrofach lotniczych czy rzucają dowcipami o blondynkach. Zdarza się i rozumiem, że to jest złe i niefajne. Czytam też z uwagą co jedni uważają za fajne co nie. I sam już nie wiem, co takie jest jeśli mam być szczery.

Z jednej strony wszystko co się tyczy sesji jest jak najbardziej na miejscu. Jednak znowu "teorie spiskowe" wygłaszane przez gracza na temat sesji, gdzie on główkuje co i jak były już negowane. (Mówię tu o Sali Luster). Chodziło tam o to, że gracz zastanawiał się "o co chodzi w fabule sesji" czym na pewno dawał powód do komentowania sesji i jej założeń. Zostało to jednak ukrócone. I teraz to do czego zmierzam. Jedyne co w ten sposób osiągnięto to fakt, iż komentarze w tej sesji niemal umarły. I właściwie nie wiadomo dlaczego.

Innym przykładem jest Ciemność, gdzie praktycznie ograniczamy się do postów mechanicznych, gdzie MG mówi nam co i jak w walce, oraz czasem piszemy, że..właściwie nie piszemy.

Jasne, że można się podpytać Opiekunów czy Obsługę czy taki post to nie przegięcie. Sam tak robiłem. Tylko pytanie czy to jest normalne?
Dochodzi bowiem do tego, że gracze nie piszą komentarzy bo czasem będzie to spam. Są oczywiście tacy ludzie wśród Modów, którzy najpierw poinformują na PW o czymś takim i chwała im za to. Jednak trzeba zauważyć, że komentarze i tak świecą pustkami.

Od czasu kiedy zaczęło się to ściganie SPAMerów, zacząłem zastanawiać się od czego są komentarze. Wydaje mi się, że do komentowania sesji. Czyli wszystko co pod to podchodzi, powinno być, że tak powiem "legalne". To co powiedział Yarot bardzo mnie podbudowało.

Cytat:
Napisał Yarot
żarty o sesji tak, żarty o postaciach tak, materiały do sesji, mapki, uszczegółowienie reguł tak. Od biedy nawet jednolinijkowce, gdy kogoś ma nie być.
Jednak chwilę później widzę to:

Cytat:
Napisał Aschaar
Nawet jeżeli dyskusja jest na temat mieszczący się w ramach wątku (niezależnie co to za wątek) - to jeżeli dyskusja jest "niezasadna" - jest już spamem.
Bo żarty o sesji nic do wątku raczej nie wnosi, więc co jednak spam?

Tak naprawdę nikt teraz nie wie co można, a co nie. Zarówno obsługa jak i zwykli użytkownicy. Wypowiedziało się przede mną wielu starszych stażem użytkowników LI, którzy mogą się pochwalić sporą reputacją szacunkiem wielu (w tym i moim). Yarot, Mat, Aschaar, Mira, Sayane. I praktycznie każdy ma problem z tym co jest "spamem". Więc jak mają się czuć nowi użytkownicy?

Ja uważam, że bardzo dobrze, że taki temat się tu pojawił. Niech w końcu raz na zawsze wyjaśni się co i jak. Co można pisać, a co nie. I mam przy okazji wielką prośbę.

NIE ATAKUJCIE SIĘ.

Ja na przykład mimo nikomu tutaj nic nie zarzucam. Szanuję Obsługę za to, że jest. Popełniają błędy? Kto ich nie popełnia? Użytkownicy też je popełniają. Wszyscy na LI wchodzimy po to by się dobrze bawić. Ja zawsze wychodzę z założenia, że jeśli mi coś przeszkadza, to na ten temat milczę. Docinanie sobie i bycie nie miłym jest bez sensu, bo zamiast skupiać się na konkretach, atakowany zaczyna się bronić


Ja zgadzam się z propozycją Behemota. Zaufajmy MGom. Skoro im nie przeszkadza, że są choćby teorie spiskowe o fabule, to dlaczego ma przeszkadzać innym. W ostateczności, jeśli kto z graczy będzie miał tego dość, zgłosi się właśnie do MGa prawda?

Mam nadzieję, że wszyscy wiedzę co chciałem powiedzieć I że nikogo nie uraziłem.

Pozdrawiam.
 
__________________
"Stajesz się odpowiedzialny za to co oswoiłeś" xD

"Boleść jest kamieniem szlifierskim dla silnego ducha."
Thanthien Deadwhite jest offline